Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Írnátok a pézsmateknősről...

Írnátok a pézsmateknősről tapasztalatokat? Személyes véleménytől a gondozásukig minden érdekel.

Figyelt kérdés
Pézsmateknőst szeretnék, már rengeteg helyen olvasgattam, de tőletek is szeretnék véleményt kapni. Érdekelne a szag is amit kiáraszt magából ha megijesztik.. vagy hogy milyen aktív, lehet e nappal látni, mekkora vizet tegyek neki(bár ezekről is olvastam már). Mi az az ár amiért érdemes megvenni? Ha ezeken kívül eszetekbe jut valami írjátok le légyszi :) Előre is köszönöm mindenkinek :D

2014. nov. 16. 11:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

nekem két pézsmatekim van, nagyon jó áron, 7000 Ft/db-on jutottam hozzájuk. máshol egy db volt 12000.

én sosem éreztem még az általad említett szagot....

még csak pár hónaposak, kb akkorák, mint egy 200 forintos. a helyük egy 40x20x30-ös akvárium, benne egy kővel, amire kimászhatnak.

nagyon aktívák, gyorsabban mozognak, mint pl egy ékszerteknős.

etetés szempontjából fejenként napi 2 db kicsi gammarus-t (rákocskát) adok nekik.

:)

2014. nov. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

én már láttam 5500-6000 ft-ért is :o elég nekik ez a 25 literes akvárium? nekem is ekkora az aksim, de csak egyet vennék bele :) a kimászóra ki szoktak menni? mikor eteted őket? mármint reggel vagy este?:) meg neked van az akváriumba fűtő,szűrő, lámpa, élőnövény?

köszönöm szépen :))

2014. nov. 16. 20:20
 3/12 anonim ***** válasza:

hát akkor vegyél kettőt, ha ilyen olcsók! :D

reggelente szoktam őket etetni.

nincs beenne se szűrő se lámpa se semmi, csak a kő, csak néha szoktak rá kimászni, a legtöbbször csap kapackodnak rajta.

két kis növény van nekik betéve, azt hiszem gömbmoha a neve.

:)

2014. nov. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

köszi :D

tudom hogy jó árban vannak, de egyre is sajnálom a pénzt pedig nagyon szeretném :/

az jó, hogy nincs bent semmi, legalább nem kellene fűtőt vennem.. meg hogy nincs bent szűrő milyen gyakran cseréled a vizüket? a mohának sem kell semmi? mert már hallottam hogy ilyen olyan növénytáp stb..

milyen aljzat van bent? nagyob kövek, kavicsok? meg milyen színű, hogy jó legyen az összhatás?:)

nagyon sokat segítesz:)

2014. nov. 16. 21:00
 5/12 anonim ***** válasza:

interneten kerestem eladót.

Pézsmák: Ha fiatalon, kis méretű korában veszed, tedd tele az aksit növényekkel, amin megkapaszkodhatnak, mert kis korukban rossz úszók, és fekell menniük vízért, másrészt szeretnek a víz felszínére kidugott orral aludni, pihengetni. Kis korukban és egyedtől függően is általában félénkek, érdemes kézhez szoktatni őket, tehát etetésnél kivennő őket, egy lavórba vagy hasonlóban etetni, ez persze eleinte stresszeli őket, nem kell megijedni, ha eleinte nem esznek, 1-2 hét is kell, míg megszokják a helyüket. 1-2 éves korukban már elég nagyok és vadul kaparnak néha, ezért a növényeket jól kell rögzíteni. Teljesen kifejletten már mindegy hogy rögzíted, nem nagyon marad meg növény, csak ami a víz felszínén él. Kis korukban én vörös szunyoglárvával etettem leginkább, de pár hónap után már mehet a darabolt hal. Ami még természetes táplálékuk az a rovarok (hangya, csótány, szöcske, bármi), ezeket nagyon szeretik, főként élve. Csigákat is megeszik. Érdemes halakkal együtt tartani, azokat még kifejlett korukban sem bántják, ha elég fürge halakról van szó. Kis korukban érdemes fűteni nekik és biztosítani a 24 fok körüli hőmérsékletet, később már a 21 fok is megfelelő. Szürőt csak akkor tegyél bele, ha nem tudod hetenként csrélni a vizét.

2014. nov. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm Szépen, nagyon részletes és érdekes :D

csak úgy kíváncsiságból, neten mennyiért vetted?

a gömbmoha megfelelő bele? nem eszik meg? ha kettőt veszek kiskorukban sem bántják egymást?

2014. nov. 17. 12:15
 7/12 anonim ***** válasza:
Írtam üzit
2014. nov. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Már írtam :)
2014. nov. 17. 12:52
 9/12 anonim ***** válasza:
6 pézsmám van, nem bántják egymást, neten 3 és 5 ezer között vásároltam őket.Növényeket fiatal korukban nem esznek, később is csak elvétve.
2014. nov. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

és mégis hol ennyiért? mert már mindent felforgattam, hogy találjak olcsóbban.. vagy már nem mostanába vetted őket?

köszi amúgy a választ :)

2014. nov. 17. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!