Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ékszer teknősöm nem eszik...

Ékszer teknősöm nem eszik hónapok óta, de semmi baja?

Figyelt kérdés
Van két ékszerteknősöm. Egy "nagy" (több mint másfél éves) és egy kicsi (egy éves sincs) a nagy teknős, egyszerűen nem hajlandó enni hónapok óta.. Ezen kívül elég magába fordult, a kő alatt alszik egész nap nem mozog, szinte élet jelet sem ad. A páncélja nincs megpuhulva, betegnek nem látom (és ha beteg lenne ennyi időt nem élt volna túl) Gondoltam arra hogy tél van, hideg, és lelassult esetleg már már hibernálódni szeretne, de a szobám nem egy északi sark.. Még napozó lámpájukat is felkapcsolom délutánonként és olyankor a teknősök lelkesen másznak a kőre napozni mindketten, a nagy is, de enni továbbra sem hajlandóak. Természetesen fagyasztott hallal etetem őket, jó minőségű. A kis teknős fogyasztja élvezettel azóta is ahogy kell, de a nagy nem hajlandó és aggódom mostmár. Mi lehet ez?

2014. nov. 19. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
2014. nov. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hány fokos a vizük?
2014. nov. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nincs vízmelegítő. Elég hideg a vizük. és ebből következtetek is hogy emiatt teljes lelassulásban vannak. De ezt meg azért nem értem mert a kisebb folyamatosan eszik él és mozog, a nagy meg depresszíven alszik és nem eszik.
2014. nov. 22. 18:43
 4/7 anonim ***** válasza:
27-28 fok kéne, mert megfázhat.
2014. nov. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Miért fázna meg? a természetben sincsen télen vízmelegítő. Valamiről nem tudok?
2014. nov. 23. 14:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Valóban nem tudsz erről. Hidd el, kell vízmelegítő. A természetet nem lehet összehasonlítani egy akváriummal. Olvass utána


www.teknosinfo.hu

www.teknosforum.com

2014. dec. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előbb is én írtam. Azért gondolok a hőfokra, mert írtad, ha bekapcsolod a melegítő lámpájukat, lelkesen mennek napozni. Lehet azért is mert hideg a vizük. Amúgy a tél valóban okozhat lelassulást, de szerintem akkor sem ok, ha nem eszik hónapokig, úgy, hogy ébren van.
2014. dec. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!