Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Algás a teknősöm páncélja?

Algás a teknősöm páncélja?

Figyelt kérdés

Mostanában (hogy jött a rossz idő) kicsit fakóbb lett sárgafülü ékszertekim páncélja és majdnem a páncéljának a felén alga szerűség van, ami barna.

Nagyon megijjedtem, hiszen van lámpája, ha süt a nap, kiteszem az ablakhoz, hogy természetes fény érje.

Esetleg az a gond, hogy sima asztali lámpát használok?

Tavaly nem volt lámpa és nem "algásodott" a páncélja.

Nagyon megijjedtem, de hirtelen nem szedtem le, gondoltam, előbb megkérdezem itt, hátha tud rá vki vmit.

Mivel tisztíthatom meg, ill. mit tehet ellene?

Nagyobb akváriumot, lámpával, hőfokszabályzóval együtt áprilisban kap.

Addig valami átmeneti megoldás erre?

Étvágya van, fagyasztott nyers halat eszik. De ugye ha hideg a víz, nincs lámpa, akkor nem eszik.


Köszi előte is! :)


2014. dec. 21. 11:45
 1/3 A kérdező kommentje:

Közben az egyik kérdésnél ráleltem egy válaszra, ami szerint körömkefe használatával mindez megoldható, bár az előbb én egy teljesen új fogkefével 70-80%ban óvatosan megtisztítottam. Aminek annyira nem örült volna, ezért külön tettem és adtam neki egy kicsit enni. :)

Esetleg valamivel megelőzhető ez a probléma?

Nem olyan élénk vagy sötét zöld a páncélja, de viszont nem is puha.

Ugyanolyan érdeklődő kis barát, mint mikor idejött, csak nem élénk a színe.

Ez valamivel visszaadható?


Előre is köszönöm. :)

2014. dec. 21. 12:01
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Az algák fotoszintetizálnak, így az életükhöz szükséges a fény. Azért jelentek meg, mivel egy lámpa világít nekik. Ne aggódj, a teknősre nem veszélyes, egy puha kefével le tudod szedni, csak vigyázz, hogy ne sértsd meg.

2014. dec. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szia.

Huuuuh, megnyugodtam. :)

Akkor mostmár ha ilyet észlelek, tudni fogom a megoldást. :)

És az alga gátló csepp megoldja, ha vízbe cseppentem?


Nagyon szépen köszi a választ!! :)

2014. dec. 21. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!