Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyire okoz kárt a teknősben...

Mennyire okoz kárt a teknősben, ha a páncélját nem fedi be teljesen a víz?

Figyelt kérdés
Ékszerteknősök.

2014. dec. 24. 12:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem mindig vannak a teknőcök vízben, néha kimásznak "napozni" azért kell nekik pihenő kő egy lámpa alatt.
2014. dec. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Van nekik kő, meg energiatakarékos lámpa van felettük, csak ha vízben vannak, akkor nem fedi be teljesen. Kicsi vízben vannak, meg maga az akvárium se olyan magas.
2014. dec. 24. 14:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát passz,de az enyémek imádnak úszni.. viszont az energia takarékos nem hiszem hogy jó... nem ad le túl sok hőt..
2014. dec. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az nem jó, ha kevés nekik a víz, mert imádnak úszni, szerintem mindenféleképpen szerezz be nagyobb akváriumot nekik, hogy nagyjából 15cm magas víz legyen benne, és az energiatakarékos helyett válassz inkább normál égőt, mert az energiatakarékos nem melegszik fel, és nem lesz 30-35 fok körüli a hőmérséklet soha, pedig nekik min annyi kell. Ezt hőmérővel lehet ellenőrizni, fontos, hogy a pihenőnél mindig e körüli legyen a hőmérséklet.
2014. dec. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, jó köszönöm a válaszokat. Igazából szélességben elég hosszú és ez miatt ugye a magassága kisebb. Viszont maga az akvárium olyan, hogy fele száraz apró kavicsos "sziklás" a másik felében meg ugye uszkalnak. A vízben ugye van nekik melegítő, viszont, szerintetek kivegyük a felezőt és árasszuk el az egészet vízzel, persze akkor nagyobb szűrő is kell :/ vagy hagyjuk meg nekik? Átszoktak menni a szarazoldalra is, de vagy átvisznek onnan valamit vagy kiulnek a sziklára. Visszaterve ez a 2. akvárium szóval nem hiszem, hogy lesz véve nekik még egy és igen én is örülnék magasabb víznek, de felező, és szűrő hiányában ez még nehézkes.
2014. dec. 26. 01:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Elég nekik akkora kiülő amekkorán kényelmesen elférnek, fő, hogy 30-35fok legyen a lámpa alatt nekik ott, van aki a víz fölé szokott ragasztani egy üveglapot kő helyett, hogy az alatt is tudjanak úszni, minél több helyük legyen a vízben, de a mélyebb víz azért lenne jó mert szeretnek elmerülni és a víz alatt is úszni.
2014. dec. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2014. dec. 26. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!