Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Melyik jobb egy gabonasiklónak?

Melyik jobb egy gabonasiklónak?

Figyelt kérdés

Tervezek beszerezni egy gabonasiklót, de egyelőre még csak a tartásával kapcsolatos infokat gyűjtöm. Kinéztem egy lámpát a terráriumhoz: Exo Terra lampa Glow Light 21 cm-es átmérővel. Ez jó lenne neki? A másik kérdés, hogy ebbe milyen izzót? Ezeket néztem:

JBL Reptil Spot Neodym 100W

Exo Terra Solar Glo / Sun Simulating Bulb 125W

Exo Terra Intense Basking Spot 100 W

Exo Terra Daylight Basking Spot 100 W

Ezek mind csak UV-A-t bocsátanak ki, de azt olvastam az UV-B-t is hasznosítják a siklók. Vagy esetleg valakinek más tipp, ami megfelelne?

Köszii előre is a válaszokat!!



2015. jan. 22. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:

én ezzel úgy ahogy van nem értek egyet, nem kell uv-s 100 wattos lámpa neki, vegyél egy 40 wattos kerámia izzót cserép házzal (pl kistekiben árulnak) sokkal jobb meleget is ad és takarékosabb, és néha napoztasd meg a siklódat (kiállsz vele az ablakba ahol besüt a nap (nyitott ablaknál) jó időben, teljesen jól elvannak.


napon ne hagyd kint, mert elpusztulhat!


legalábbis nekem ez a szivárványos boámnál bevált, vagy felügyelettel kitettem a teraszra, felraktam egy alacsony barack fára, és figyeltem, hogy ha már húzódik árnyékba, akkor elég volt neki a napozás.


a gabona sikló a természetben sem napozik, pont, hogy elbújik a susnyásban, még télire álmot is alszik, nincs szüksége minden nap uv-a se uv-b sugárzásra, az ilyen lámpák sivatagi gyíkoknak vannak.

2015. jan. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszii a gyors választ! Megfogadom a tanácsod, még olcsóbban meg is úszom :) Ment a zöld kéz. Még egy olyan plusz kérdésem lenne, hogy a lámpának napi hány órában kell bekapcsolva lennie?
2015. jan. 22. 13:39
 3/7 anonim ***** válasza:

gabonasiklóban nincs tapasztalatom, de amúgy az a legigénytelenebb kígyó, amennyire tudom.

az én boámnál 12 órát ment, mint az őserdőben, tehát kb reggel 8-tól este 8-ig.

ha budapesti vagy nagyon ajánlom a kisteki üzletet, nagyon sokat segítenek és ők árulják ezt a cserepes lámpa megoldást, amit a terrárium tetejére kell rátenni, sokkal olcsóbb, mint a bolti lámpák.

2015. jan. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm még egyszer a segítséget! Sajnos nem vagyok budapesti, Szlovákiában élek.
2015. jan. 22. 14:17
 5/7 anonim ***** válasza:

egy kis barkács hajlammal és minimális villanyszerelési ismeretekkel meg tudod magad is csinálni.


így néz ki:

[link]



a linken megtalálod a kerámia izzót is, amiről magyaráztam.


egyébként annyi, hogy nem szabad műanyag foglalatot beletenni a cserépbe, hanem az is kerámia, tehát hőálló legyen!

2015. jan. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szia, nekem gabonasiklóim vannak. ahogy az előttem író mondta, elég neki a 40wattos... de ez a terrárium méretétől függ... 80*40*40es a minimum amiben tartható, oda elég... és az hogy napi hány órában menjen az változó. a túl magas hőmérsékletet nem szeretik (22 fok alatt már nehezen emésztenek, szóval olyan 28ra ideális belőni a terrárium átlaghőmérsékletét... nekem reggel amikor felkelnek kimennek napozni, utána meg elbújnak emészteni) szóval vigyázz arra h ne melegedjen túl a terkó :)
2015. jan. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tippeket, sokat segítettetek. Ment a zöld kéz.
2015. jan. 26. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!