Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Az baj ha a ékszerteknősöm...

Az baj ha a ékszerteknősöm páncélja nagyon puha és ha oldalról megfogom akkor össze lehet nyomni?

Figyelt kérdés
2015. febr. 17. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát az elég baj. Nem kap erősítőt rá?
2015. febr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Milyen erősítőt?
2015. febr. 17. 18:30
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan kb 15 éve voltak teknőseim, de akkor az volt a tartás, hogy kellett nekik adni kalciumot a páncéllágyulás megelőzésére, mert az egy betegség már.

Lehet kapni kisállatboltokban nekik megfelelő eledelt erre, de állatorvos is tud segíteni, ha súlyosnak gondolod, ad neki szurit szerintem.

2015. febr. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És a erősítőt hol lehet kapni és mennyibe kerül??
2015. febr. 17. 20:01
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]


Lehet ez is javít rajta.

Szerintem bármelyik állatboltban lehet kapni teknősnek páncélerősítőt, ha nem is pont ezt a fajtát. Az eladók tudnak segíteni.

2015. febr. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A páncélpuhulásnak alapvetően két oka lehet. Az egyik a kalciumhiány, amit a nem megfelelő táplálás okoz. Ha csak szárított tápokkal pl. szárított hal, szívmix eteted, azoknak nem megfelelő a tápértéke, így könnyen hiánybetegségeket okozhat. A másik a D-vitamin hiánya, mivel az a napfény UV sugarainak hatására termelődik, amely a lakásban főleg télen nem nagyon érik a teknőst, így azt mesterségesen kell pótolni egy speciális lámpával. De mindenképpen vidd el állatorvoshoz, mivel magától már nem valószínű, hogy meggyógyul.

2015. febr. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen a válaszokat!
2015. febr. 18. 16:57
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajnos már nem tudtam megmenteni:'(
2015. febr. 21. 10:45
 9/9 Veru10 ***** válasza:

Őszinte részvétem! :(


(szó szerint,tudom milyen elveszíteni egy tekit,én kettőt vesztettem el :(,)

2015. márc. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!