Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Most meghalt a teknősöm vagy...

Most meghalt a teknősöm vagy csak téli álmot alszik?

Figyelt kérdés
Egy ideje nem evett semmit és hiába adtam volna neki tényleg semmit , szórtunk a kajájába D vitamin port és be is kentük , de semmi nem érdekelte , nem tudtuk mi baja. Így hát azt hittem téliálmot akar aludni és egy ideje nem evett. Mivel már nagyon féltettem ezért ma kivettem a helyéről és megnéztem de nem mozdult és nem reagált semmire. 1 órát sírtam utána . Próbáltuk ellátni mindig adtunk neki kaját , fürdettük , felkapcsoltuk neki a lámpát (foglalkoztunk vele) és egyszerűen most meghal . Nagyon magam alatt vagyok :(

2015. febr. 21. 09:46
 1/8 A kérdező kommentje:
Mór Teknős 3 éves .
2015. febr. 21. 09:47
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha még érdekel valakit nagyon puha volt a páncéla főleg ezért adtunk neki sok D vitamint .
2015. febr. 21. 09:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Az előző kérdést nem te írtad?Csak mert arra már megadták neked a választ...De amúgy szerintem vidd el az állatorvoshoz, mert ott biztosan meg tudják mondani, hogy meghalt-e, bár a puha páncél alapján elég biztosnak tűnik...
2015. febr. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
0%

Szerintem várd meg, míg vége lesz a télnek és a rossz időnek, aztán ha nem ébred fel...

De amúgy attól is függ, milyen fajta!

Pár teknős nagyon sokáig él, de némelyiknél a 3 év már épp elégnek számít.

Szerintem ne add fel! ;)

Amúgy hogy ha nagyon idegesek vagytok továbbra is, vagy állatorvost hívjatok, (bár lehet hogy ez hülyeség lenne, mert az állatorvos nem sok mindent tud tenni a teknőssel) vagy vigyétek vissza a kisállat kereskedésbe, és kérdezzétek meg attól aki eladta hogy meddig él! ;)

2015. febr. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy teknős akár 80 évig is élhet.És előző:ha mégis meghalt, akkor majd szépen megvárják, amig el kezd bomlani a szobában???Egyébként meg a D vitaminból nem lehet akármennyit adni, óvatosan kell adagolni, inkább a kálciumból kellett volna sokat, és amúgy a páncél-puhulás első észrevételénél sietni kellett volna vele az állatorvoshoz, na de most már mindegy, sajnos ilyesmi elég gyakran előfordul a teknősöknél...:(
2015. febr. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Most vitte le apukám eltemetni szegény teremtményt :( Sajnálom és hogy nem vittük el állatorvoshoz . De van egy görög tekim aki 7 éves RÁ JOBBAN FOGOK VIGYÁZNI !!!
2015. febr. 21. 10:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnáloma tekidet, vigyázz jobban a másikra! Ami fontos hogy megfelelő mennyiségükálciumot adj neki, de mivel a kálcium beszívődásához D vitamin kell, ezért nyilván az is elengedhetetlen. Természetesen a többi vitamin és ásványi anyag is elengedhetetlen egy egészséges teknősnek.
2015. febr. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Veru10 ***** válasza:

Volt vízfűtője?

Ha nem volt akkor azért volt puha a páncélja,és ha nem mozdult lehet,hogy meghalt,de nem biztos,ne ijedj meg!

2015. márc. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!