Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Megfelelő egy felnőtt sisakos...

Megfelelő egy felnőtt sisakos kaméleon számára egy 90*90*26 (magasság/szélesség/mélység) cm-es terrárium?

Figyelt kérdés
Aggaszt a 26 cm-es mélység, elegendő ez a számára?

2015. márc. 4. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Kicsit alacsony,de nézd meg,hogy viselkedik.
2015. márc. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A jelenlegi gazdája ebben tartja, az állat lassan 5 hónapos. Ránézésre jól érzi magát, csak sok helyen olvastam, hogy legalább 30-40 cm mélységre van szüksége, ezért bizonytalanodtam el.
2015. márc. 4. 22:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem olyan szekrénybe volt ami 150 magas, 70 széles és 40 cm volt a mélysége. A 26 nem valami sok, mert az állat teste is lesz olyan hosszú majdnem és akkor szerintem mindig az üvegen fog tapicskolni amikor megnő.
2015. márc. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem elég a 26 cm mélység, de első sorban nem téged kellene, hogy aggasszon, hanem a gazdáját. A kaméleon rövid életű állat, még optimális körülmények között is 2-3 év, de szerintem a magyar átlag ennél jóval rosszabb. A kaméleonok stresszérzékeny állatok, a kvázi két dimenzióban való mozgás pedig mindenképpen stresszet idéz elő nála, és így fogékonyabbá válik a betegségekre. Én még halakat sem tartanék 6-8 cm fölött ilyen paraméterű akváriumban, noha több, mint kétszáz liter lenne. Amúgy ilyen méretű akvárium vagy terrárium 90x90-es alappal és 26 cm-es magassággal ideális lenne pl. rákoknak, félcsőrös csukáknak, kisebb vízi- és szárazföldi teknősöknek, szemhéjas gekkóknak.
2015. márc. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!