Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ékszerteki benttartja a tojásait?

Ékszerteki benttartja a tojásait?

Figyelt kérdés
Van egy 6 éves ékszertekim, 19 centi hosszú a páncélja (feje, farka nélkül). Aggódok, hogy mivel nincs fiúteki mellette, esetleg benttartja a tojásait. Lehet ebben a korban ilyen méretűen tojása? Lerakja a tojásokat hím nélkül is? Egyébként két nőstény él együtt, tökéletes barátságban, kettőnél többet nem tudok tartani, és egyiküktől sem szeretnék megválni, így egy "alkalmi hímre" gondoltam, egy másik teknőstartótól.. Nagyon hülye ötlet? Úgy tudom, csak együttéléskor párosodnak... Komoly válaszokat írjatok légyszi, a szavak jelentését elmagyarázók (pl "nem lány, hanem nőstény") kíméljenek. :)

2015. ápr. 11. 11:46
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve egy homokos tál jó neki tojásrakáshoz?
2015. ápr. 11. 11:49
 2/6 Meridián1 válasza:

Hím nélkül is lerakják a tojásokat, általában a vízben. Ezekkel nem lehet kezdeni semmit, jobb ha kidobálod őket, ugyanis szétkavarják, összetörik ők maguk is, ilyenkor a terrárium vize egy undorító leveshez hasonlít.

Őszintén szólva én nem bántanám ezt a jó csapatot, szerintem ne is foglalkozz kölcsönhímek befogadásával és egyáltalán a tenyésztéssel, mert nincs sok értelme.

Optimális esetben nőstény és hím együtt van ha eljön a párzási időszak, nyilván akkor a nőstény már nem magtalan tojásokat rak, de azokat külön keltetni kell, stb-stb...

2015. ápr. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tenyészteni nem szeretném, mert nem lenne kapacitásom, és szívem se lenne elengedni a kicsiket :) Apró kora óta van nálam a teki, és nem szeretném, ha egészségügyi problémája lenne, mert nem "fiúzhatott" :) Tehát akkor jól értettem, hogy minden rendben van így? :) (biztos ami biztos, mégegyszer megkérdezem :) )
2015. ápr. 18. 01:22
 4/6 Meridián1 válasza:
Nálam is két nőstény élt egymás mellett minden gond nélkül és egyáltalán nem örültem hogy időnként teletojták a vizet. Hol az egyik, hol a másik. Arról nem is beszélve, amikor rájuk jött a párzás, akkor teljesen meg voltak kergülve, éjjel-nappal a terrárium falát püfölték a páncéljukkal. Kész csoda hogy nem tört be...
2015. ápr. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Meridián1 válasza:
Tényleg, honnan tudod hogy nőstények? Csak azért, mert a díszállat kereskedésben azt mondta az eladó, még lehet hogy két hímről van szó...
2015. ápr. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszi a választ! :) Többször voltunk már állatorvosnál, és ott mondták. Gyanakodtam párszor, hogy a nagyobbik teki hím lehet, mert kicsi kora óta udvarol, de nézegettem hím tekiket, az enyémnek nincs akkora hatalmas karma
2015. ápr. 20. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!