Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen varánuszt vegyek a...

Milyen varánuszt vegyek a kisfiamnak itthonra?

Figyelt kérdés
MIlyen fajtát érdemes venni, mit etessek vele/itassak? Hol és miben tároljam??? És árban mi számít olcsónak??? Válaszotokat előre is köszönöm!

2015. ápr. 28. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Komodóit. A táplálását meg tudja oldani a kis lurkó, ha mondjuk a cselédet, aki nem elég melegen vitte neki a kakaót, belöki hozzá.
2015. ápr. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hüllőt tartani nagy felelősség és nagy beruházás. Nem tudom mekkora a kisfiad, de valószínű nem tud róla gondoskodni hosszú távon, jobb ha te készülsz fel rá. Szülősors, tudom milyen...

Én a teknősökhöz és az akvarisztikához értek jobban, ezért nem akarok okoskodni, de tudom, hogy ilyen egzotikus hüllőknek komoly igényei vannak, ha fogságban tartják őket. Olvastam arról, hogy megfelelő fényt, páratartalmat kell biztosítani...stb...

A lényeg, hogy szakosodott oldalon kellene kutatni a témában, és lehet, hogy egy kevésbé egzotikus fajtával kellene kezdeni...

2015. ápr. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért ez nem így megy... Egy varánusz akkorára nő mint egy kutya, fél szobányi helyre van szükségük, meg nem is kisgyerekeknek való állat. A legolcsóbb faj a szavanna varánusz, ez egy másfél méteresre növő jószág és rengeteget eszik(húst, egeret, rovarokat).


Ha van egy minimum 3x2 méteres terráriumotok, amit rendesen fel is tudtok fűteni(és amennyiben a fiad megvan 13-14 éves) akkor tarthattok varánuszt, de én ebben az esetben is a kisebb, 80 centi körüli fajokból választanék(pl. tüskésfarkú varánusz), de ebből a kicsik is 35000 forintba kerülnek).


Inkább a leopárd gekkót, a nagyfejű gekkót vagy a szakállas agámát ajánlom első hüllőnek. meg persze rengeteg utánaolvasást.

2015. ápr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!