Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mikor lesznek a teknőseim...

Mikor lesznek a teknőseim ivarérettek (felnőttek)?

Figyelt kérdés

Van 2 tekim.Egyik Enzo (a nevében szándékosan rövid az ,,o" betű)

a másik meg Tekla.Közönséges ékszerteknősök.



2015. máj. 1. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez több dolog függvénye lehet, gyakran nem is évben határozzák meg, hanem méretben. Az az általános vélemény, hogy legalább 10-12 cm páncélhossz után lesz ivarérettség, és 6-8 éves korukban. A lányok talán hamarabb. Megoszlanak a vélemények. Nehéz dolog hüllőt szaporítani és különleges kiváltság. Lényeges kérdés, hogy milyen körülmények között vannak tartva.
2015. máj. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerintem jól vannak tartva.Hetente 2-szer kapnak enni.Idén nyáron lesznek 3 évesek.1-2 hetente takarítjuk a vizüket.A terráriumukban víz van és 3 kő:2 kisebb és egy nagyobb.Van egy feljáró, amin műfüvön mászkálnak.A terráriumuk az ablak mellett helyezkedik el.Az ablak a verandára néz.Ez a helyes tartás?(Normális az,ha Tekla gyakran úgy lubickol, mintha megakarna nyerni egy úszóversenyt?! Nem halljuk a saját szavunkat a víz zubogásától.
2015. máj. 4. 08:24
 3/10 anonim ***** válasza:

Tekla lubickolása valójában az etetésről szól. Az ember jelenlétét az evéssel aszociálják, és kérné az ennivalót. Ne tévesszen meg, nem biztos, hogy éhes, normális viselkedés.

A kövek mellet van aljzat is? Nagyon fontos, hogy folyami homok, vagy apró kavicsos aljzat legyen, mert a tekik imádják túrni. A természetes környezetben egész nap ezt csinálják.

Másrészt sok sok vízre van szükség, legalább 40 cm mélység, és két tekinek minimum 300 literes akvárium. Vízi állatok.

Enni pedig halat kell adni, élőt vagy fagyasztottat, semmi szárított mű eleséget. Kiegészítheted pitypanggal, útifűvel, jól átmosott salátával, gyűjthetsz neki gilisztát, erdei csótányt, tücsköt, vagy állatkereskedésekből kérhetsz vízicsigát. Szeretik ropogtatni.

Kellene UVB lámpa is, mivel csak ennek segítségével tudják beépíteni az életfontosságú kalciumot a páncéljukba.

Írj nyugodtan, ha van még kérdés. Sok sikert!

2015. máj. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De Enzo és Tekla, ha minden kérésüket teljesíteném, asszem naponta 5-ször ennének, és valószínűleg elhíznának.Azonkívül nincs aljzatuk.Anyukám még az apróbb kavicsokat is eltávolítja, mert nem szereti, ha az ürülékük bemegy a kavicsok közé.De ki szoktam vinni őket a füves kertbe ahol bemásznak a nagyobb növények alá, vagy ide-oda futkosnak.
2015. máj. 5. 09:24
 5/10 A kérdező kommentje:

Én szoktam nekik adni száritott rákot, vitaminkockákat, szárított és élő lisztkukacot, de meg kell mondjam, hogy a halat jobban szeretik.

A vizük olyan magas, hogy el tudnak benne merülni.

2015. máj. 5. 09:30
 6/10 anonim ***** válasza:

Az etetésüket ha lehet úgy csináld, ahogy fent írtam, mert nagyon könnyen megbetegedhetnek, és anyunak többet nem kell takarítani az aljzatot. A száraz eleségek semmire se jók.

Vegyetek folyami homokot aljzatnak, az összeáll, és fennmarad rajta az ürülék vagy más szennyeződés, könnyebb lesz tisztán tartani, de a kényelmünkért ne a tekik hozzanak áldozatot. Aljzatra szükségük van, ha azt akarod, hogy jól érezzék magukat. Imádják túrni.

Az "elmerülésnyi víz nagyon kevés. A teknős víziállat, nagyon szeret úszkálni. Ha a természetben élnének, akkor több méter mély tavakban úszkálnának, vadásznának, és napoznának... Próbálj meg nagyobb akváriumot szerezni nekik, és legalább 30-40 cm mély víz.

A kertbe kérlek sose tedd ki őket, mert ha kiveszed az aksiból megrémülnek és menedéket keresnek. Ezért látod rohangálni vagy rejtőzködni őket. Jó ha hetente kétszer eteted őket, de úgy ahogy leírtam.

Ilyen egy jó teknős aki:

[link]

[link]

2015. máj. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Úgy fogok tenni.Még egy utolsó kérdés:amikor még volt kavics alattuk, folyton a nagyobb köveket túrták, és ennek köszönhetően azok megemelkedtek.Amikor visszaestek, annyit hallottunk, hogy CSATT!, és már törölhettük a padlót, mert a víz kifolyt.A terrárium eltört, újat kellett venni.Ha a köveket visszarakjuk, megint kezdik előrről...Te tudsz megoldást arra, hogy ne kelljen minden hónapban új terráriumot venni? Bellabeci,ha tudod, írd meg lécci.Kösz! :)
2015. máj. 8. 14:08
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha megfelelő méretű az akvárium (100x60x40), akkor azt legalább 7 mm-es üvegből csinálják. Azzal ez nem történhet meg, csak sajnos elég drágák az akváriumok. Apró kavicsok a megoldás, vagy folyami homok, sóder. Ez utóbbit nagyon olcsón lehet venni Baumaxban, Praktikerben, vagy más ezermester vagy házépítő üzletekben. Ne törődj vele, ha kicsit felkeveredik, miközben túrja, csakhamar leülepszik, a többit bízd a szűrődre. Az aljzat túrása a kedvenc elfoglaltságuk, a természetben egész nap ott keresnek táplálékot, ez az ösztön fogságban is működik. Vannak, akik úgy oldják meg, hogy nem az egész akvárium alját szórják meg vele, hanem csak a 3/4-ét, csak szerintem úgy nem valami szép. A lényeg, hogy valamit túrhassanak. Ha van még kérdés, írj nyugodtan.
2015. máj. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tudod mit? XD! Úgy döntöttem, hogy tablet helyett a teknőseimre fordítom a zsebpénzem...Kösz! Nagyon felbátorítottál.Beszélek a szüleimmel.
2015. máj. 10. 19:53
 10/10 A kérdező kommentje:
Most veszem észre...hogy pocsék vagyok gépelésben.Úgy szégyellem, hogy Ballabeci helyett Bellabeci-t írtam.
2015. máj. 10. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!