Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szerintetek milyen teknos ez?

Szerintetek milyen teknos ez?

Figyelt kérdés

[link]


Milyen teknos és hogyan kell tartani meg nevelni?



2015. máj. 3. 19:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én sárgafülű ékszerteknősnek látom!


[link]

2015. máj. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ez zold szinu mint ahogy a kepen is latod, azert nem tudom eldonteni en sem hogy milyen, a sargafulu ekszerteknosnek a pancelja nem kellene barnasabb legyen?
2015. máj. 3. 19:48
 3/11 anonim ***** válasza:
2015. máj. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez sárgafülű ékszerteknős, a bébiknek mind zöld a páncéljuk később bebarnul.

Tedd akváriumba, nehogy kiszáradjon a bőre. Kb 15-20 cm mély víz legyen és egy kilépő pl egy nagy kő amire ki tud mászni megszárítkozni.

Vegyél neki fagyasztott apró halat egy állatkereskedésbe, és darabold fel picire, hogy meg tudja enni. Néha szedhetsz pitypangot, útifűt, vagy adhatsz salátát is, de mindent alaposan átmosva.

Az akvárium aljzata jól kiöblített folyami homok legyen, és telepíthetsz vízinövényeket is.

Egy félbevágott cserepet is tegyél be neki bújkálónak. Nagyobb lesz a biztonság érzete.

Szükség lesz még UVB lámpára, és ahogy fejlődik egyre nagyobb akváriumra.

Arra készülj, hogy 20-25 centis állat lesz belőle, bármilyen pici is most. A kifejlett teknős minimum 40 centis vízmélységet igényel, és vagy 300 liter vizet.

A vizét mindig tartsd tisztán, vegyél bele szűrőt és harmadozva cserélgesd a vizét hetente kéthetente.

Ne szoktasd kézhez, ne sétáltasd a lakásba, kertbe, és ne tedd ki közvetlen napfénynek nehogy nagyon felmelegedjen a vize. (25-28 fokos neki a jó)Szóval ne vedd ki az akijából.

OLvass utána még a teknőstartók fórumán. Ha van még kérdés írj nyugodtan. Sok sikert!

2015. máj. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A vize ne legyen klóros, mindig pihentesd 24-48 órát! (kimarja a kicsik szemét a klór)
2015. máj. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segitseget!
2015. máj. 3. 22:21
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha még túl nagy lenne neki az apróra vágott halacska, akkor próbáld ki ezeket: Szúnyoglárvákat, apró gilisztákat, szitakötő lárvát, édesvízi garnélákat, légynyüveket, éjjeli lepkéket/molyféléket, pici szöcskéket, legyeket, és fagyasztott élelemből: szúnyoglárvát, daphnia-t, garnélát felváltva! Sok fehérjére lesz szüksége.
2015. máj. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
A pár napos ékszerteknősnek zöld a páncélja.
2015. máj. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Vettem fagyaszott borju szívet neki es adtam garnela rakot is de nem lattam hogy ettek volna valamit is, mit ajanlotok mit tegyek?
2015. máj. 7. 14:51
 10/11 anonim ***** válasza:
Próbálj meg a lehető legtermészetesebb körülményeket biztosítani számára. A természetben élő teknősöknek nem zsákmányállata a borjú, így sosem fogyasztana borjúszívet. Garnélákat szoktak neki adni, de az első válaszomban leírtam a javaslatom. Be kell szerezni valahonnan fagyasztott apróhalat, de édesvízit. Ha nem kapható az állatkereskedésben, akkor vegyél egy pár neon halat, azok elég lassúak, legfeljebb levadásszák őket. Ha van pecás ismerősöd, akkor szintén "meríthetne" neked édesvízi apró halakat, vagy horgászboltban is vehetsz csali halat...Állatkereskedésben kérhetsz elszaporodott vízicsigákat is, gyűjthetsz gilisztát, csak jól mosd át. Rovarok, tücskök szintén jók. Növényi eleségnek pitypang, ritkán jól átmosott saláta, de a hal a fő eleség, ezt valahogy meg kell(ene) oldani. Ezt nagyon nem jó érzéssel írom, de esetleg bevásárlóközpontban vegyél tengerieket, de áztasd nagyon nagyon sokáig, hogy a só kiázzon belőle, más különben vesebeteg lesz és elpusztul.
2015. máj. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!