Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Most akkor mit csináljak a...

Most akkor mit csináljak a görörgteknősömmel?

Figyelt kérdés
Az állatboltban, ahol vettük teljesen más dolgokat mondtak, mint amik az interneten vannak. Pl. ott azt mondták, etessük salátával, más zöldségekkel, pitypang levéllel, de az internet az van, hogy csak ritkán adjuk zöldségeket, főleg ne salátát. Meg ott azt is írják, hogy föld legyen alatta, az állatboltban pedig hogy fenyőfa kéreg és olyan nedvszívó valami az alatt. És itt olvastam azt is, hogy a tekit itatni kéne külön, meg hetente 2-3-szor fürdetni. Ott viszot azt mondták, hogy nem kell nki inni adni, csak 1 óráig áztatni a salátát. és majd abból kap vizet. Hogy kéne szegény tekit tartani hogy jó legyen? (terráriumban van)

2015. máj. 5. 17:26
 1/4 $$$$$ ***** válasza:
A görög teknős növény evő . zöldségekkel kell etetned jól mondták. más kissebb állatot pl : halat nem adhatsz neki.
2015. máj. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt az oldalt javaslom.

[link]

Külön topicja van a görög teknősnek. Olyanok írnak, akik több éves tapasztalattal rendelkeznek és garantáltan értenek hozzá.

2015. máj. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Varyag válasza:

Szia, jelenleg 2 mór teknőst tartok, de régebben tartottam görög teknőst is. Elég egyszerű a tartásuk, ha megvan az alapfelszereltséged hozzá(terrárium, UV lámpa, fűtőlap, fűtőkábel) Hőmérsékletnél célszerű 24-27fokon tartani őket. Naponta egyszer a nap elején én meg szoktam fürdetni az enyéimet, langyos vízben, ebből inni szoktak, néha bele is ürítenek, ez általában segít tisztán tartani a terráriumot. Enni a szabadban található ehető lágyszárúakat adok nekik, mint lándzsás útifű, nagy útifű, árvacsalán, gyermekláncfű, vöröshere, fehérhere, lucerna. Ezek azért jók, mert a természetes élőhelyén is megtalálható fajták, valamint jó beltartalmi értékkel rendelkeznek.

Én nem javaslom a zöldségek(uborka, sárgarépa, alma, saláta, jégsaláta) etetését, mert nem rendelkeznek azokkal a beltartalmi értékekkel, mint a felsorolt füvek, + a gyümölcsöknek, sárgarépának nagy a cukortartalma a teknősöknek, az uborka és a jégsaláta viszont nagyrészt víz, és kevés hasznosítható tápanyaggal rendelkezik. A(Azért néha nagyon ritkán lehet nekik adni ezeket is.) Télen célszerű ruccolával, madársalátával etetni őket, valamint akkor, ha nincs más lehetőség lehet gyakrabban adni nekik zöldségeket. A kaját mindig szórd be vitaminnal! Aljzatnak én biotőzeget használok, olcsó, nincs benne káros anyag, és nem karcolja a haspáncélt mint pl a homok. A teknőseimnek mindig van benn egy kis tálka víz, ha esetleg a nap folyamán inni kívánnak, vagy hűteni akarják magukat(néha belefekszenek).

2015. jún. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az biztos hogy zöldségeket/gyümölcsöket ehet.
2022. jún. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!