Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknősnek játékot?

Teknősnek játékot?

Figyelt kérdés

Lehet bután hangzik,de teknősnek lehet valami játékot adni,amivel lefoglalja magát?Annyira sajnálom szegényt,hogy egész nap az akváriumból pislog kifelé,nem lehet adni neki valamit?Nekem a szivacslabda is megfordult a fejemben,hátha eltologatja,csak félek,hogy megrágja,és lenyeli.

Továbbá olvastam olyat,hogy a teknősök megszokják,hogy mikor az etetőtálba kiveszik,és megkajál,utánna ott el is végzi a dolgát.Az enyém 2 éves,és még mindíg csak a tiszta akváriumban hajlandó elvégezni.Valai ötlet arra,hogy hogyan lehet erről leszokatni?


2015. máj. 11. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekünk volt kettő. Mindig a köveket pakolták arrébb.

Meg napoztak.

Ezzel kimerült a buláj!!! :)


Ja,ezzek is. ;)

2015. máj. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem érdemes nekik ilyesmit adni.

Miért nem szerzel neki párt? "állítólag" nem társas, de én minden teknősömmel az ellenkezőjét tapasztaltam.

2015. máj. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Eddig akiket megkérdeztem,azt mondták nem ajánlott társat szerezni hozzá.A kereskedésekből meg nem tudok 2 éves teknőst venni,kicsit meg nem akarok hozzá rakni
2015. máj. 11. 20:48
 4/8 anonim ***** válasza:

A teknősökre gyakran vetítenek ki emberi tulajdonságokat, de ők valóban nem társas lények, ami azt jelenti, hogy nem ismerik a magány érzését. Olyan viszont előfordulhat, hogy ingerszegény lesz a környezete, gyakran ilyenkor nyelnek kavicsot. A megoldás a megfelelő aljzat amit túrhat, és tereptárgyak az akváriumba. Például egy félbevágott cserép bujkálónak, esetleg műnövény, uszadékfa, ami nem festi már a vizet. Ha ezek meg vannak nem kell aggódni, mert a természetben is csak vadásznak, túrnak, napoznak, alszanak.

Az etetéssel kapcsolatos problémát nem teljesen értem. Megteheted, hogy addig nem tedd vissza, amíg nem ürített. Az etetőjében is van víz? Feltétlenül kell valamennyi. Másrészt nem dráma ha a tiszta vízbe ürítenek. Harmadolós vízcsere, egy jó szűrő, és aljzattisztítás. Sok sikert!

2015. máj. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Két éves teknősnek legalább negyven centi magas víz kell, és egy méter hosszú akvárium. Ezek igazi úszóbajnokok, imádnak úszni. UVB lámpa a napozójára, ahol teljesen megszárítkozhat, és tereptárgyak amikbe kapaszkodva megszunnyadhat nap közben. És nem lesz baj!
2015. máj. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor kicsit nem is ajánlatos mellé tenni.

Kedves következő, remélem, nem rám célzol..elég jól értek a teknősökhöz mindenféle utómagyarázat nélkül is!

2015. máj. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem céloztam senkire, csak a véleményemet és tapasztalatomat írtam le. Senkinek a hozzáértését nem vitatom. Valójában nem valami sokat tudunk a hüllőkről, és főleg keveset arról, hogy hogyan kell fogságban tartani. Az általánosan (!) megfigyelt hibák között a leggyakoribb, amikor a gazdik úgy gondolják, hogy teknős szelídíthető, tanítható, és nevelhető állat, akit szeretgetni, sétáltatni kell mintha kutya vagy macska lenne. Még nagyobb hiba, amikor emberi tulajdonságokat vetítenek ki rájuk. A teknősök csodálatos élőlények, akiket úgy kell szeretnünk és tisztelnünk amilyenek valójában. És azt gondolom ebben egyet értünk :)
2015. máj. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bizony, ebben egyet. Kérlek, bocsáss meg, hogy goromba voltam!
2015. máj. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!