Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen hüllő lehet? Találtam...

Milyen hüllő lehet? Találtam egy apró 4-5cm hosszú gyík vagy gőte bébit. A teste karamellszínű, téglalap, nem hengeres, a háta egyenes mint a pad két szélén sötétbarna csík húzódik nyaktól a farka végéig. Feje íves, rövid.

Figyelt kérdés
Nedves földben pihent, oda is engedtem vissza néhány fotó után. Rendrakás közben találtam a kertben. Neten nem találtam hasonlót. Inkább bőre volt, nem pikkelyek.

2015. máj. 25. 10:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Tudnal egy-ket kepet is csatolni? (:

Szerintem valamilyen szalamandrafele lehetett.

Nem volt kicsit nyalkas, nedves a borenek felszine? Hasonloan egy bekaehoz.


Az ekezetekert bocsanat, de telorol vagyok.

2015. máj. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Szia, nem volt nyálkás, képet hogyan tudok feltölteni?
2015. máj. 25. 11:41
 3/17 anonim ***** válasza:
[link] Itt feltoltheted a kepet es kuldhetnel rola egy linket. Egyebkent lehetseges,hogy egy pannongyikot lattal. Bar az inkabb a szaraz, napsutotte talajt kedveli es csak reszbrm igazak ra a fent leirtak.
2015. máj. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

itt vann: [link]

[link]

[link]

2015. máj. 25. 11:47
 5/17 A kérdező kommentje:

és egy utolsó kép: [link]

Nagyon kiváncsi vagyok. mert általában megtalálom a könyveimben vagy a neten, amit nem ismerek, de ez feladta a leckét...

2015. máj. 25. 11:58
 6/17 anonim ***** válasza:

Fúú,de aranyos :DD Nagyon édes *-* .

Szerintem valamilyen gekkó vagy gőteféle. Áskálódok,keresgélek. Egyébként még ott van,ahol találtad? Már elmászott onnan? Jobb lenne,ha amíg nem derül ki,mi is lehet,magadnál tartanád. A végén még kiderülne,hogy valamilyen egzotikus gyíkféle :DD

2015. máj. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam, hogy valami terrárium szökevény szaporulatából való, de ez tegnap volt, úgyhogy gondolom már odébbállt, mert mi pakoltunk egész nap . De arra nagyon vigyáztunk,hogy oda ne menjünk ahol elengedtem.Ha pedig új faj vagy alfaj vagy színváltozat, akkor majd együtt elnevezzük!
2015. máj. 25. 12:07
 8/17 anonim ***** válasza:
:DD Értelek. De nézd,mit találtam [link] Nem az igazi,de már hasonlít. Ez valamilyen szalamandraféle. Sajnos nem értek norvégul ,szóval google fordító akcióba léphet.
2015. máj. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Fúúh,ez valamilyen veszélyeztetett faj. A tavakban jól megél,szóval a nedved talaj érthető.
2015. máj. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

De jó, gőte!!! *-* Én bezzeg ilyet nem találok a kertben, pedig még tavunk is van.


Szerintem pettyes gőte (Triturus vulgaris) lesz, de mérget azért nem ennék rá. 4-5 centi, tehát még piszok fiatal, felnőtt koráig még változhat.

2015. máj. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!