Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Tudtok fel sorolni pár kismére...

Tudtok fel sorolni pár kisméretü teknőst amit lehet otthon terráriumban tartani?

Figyelt kérdés
Szeretnék teknőst tartani otthon csak nem tudom milyen fajáuak vannak. De igazán kisnövésüeket szeretnék ami nem nö 10 centinél nagyobbra. Ha lehet ilyeneket irjatok lécives. Thanks !!!

2015. jún. 7. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A maximálisnak megadott tíz centi azt mutatja, hogy nem értesz a teknősökhöz. Mielőtt beszerzed, mindenképp tájékozódj róluk.

Ha kisebbet akarsz, válassz pézsma- vagy iszapteknőst, bár ezek is nagyobbra nőnek, mint tíz centi, a kisebbek max 15-re.

Ezen az oldalon könnyen tudsz választani.

[link]

2015. jún. 8. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt javasolnám előbb ismerd meg a teknősök fajtáit. Olvass utána a helyes tartás alapjainak. Takarmányozás, vízszükséglet, vízszűrés, ideális akváriumméret stb...

Ha már jól tudsz mindent, akkor kellene keresni olyan teknőst, aminek a tartására fel vagy készülve, és számodra vállalható. A pézsmateknős kisebb mint az ékszer és könnyebben tartható.

Ezt a cikket javaslom:

[link]

2015. jún. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azóta már utána olvastam bővebben. Azt írták a Kis pézma teznős Maximum 12 centire nő meg. Persze utána nézek a tartásának és az etetèsének is mielőtt beszerzek egyet. Ahár itt tartunk. Nem tudjátok hol lehet beszerezni ijen fajtát ?
2015. jún. 9. 00:18
 4/4 anonim ***** válasza:

" borzalmas szagot áraszt, ráadásul nagyon harapós is"- hát én ez alapján nem ajánlanám a pázsmateknőst...

Én görögtekit javaslok. Nekem már 12 éve van görögtekim, nagyon aranyos, most kb. 15 cm-es, a hímek nem is igazán nőnek nagyobbra, ellátásuk is viszonylag egyszerű, az otthon megtalálható gyümölcsök és zöltségek zömét megeszi, szelíd állat és akár 100 évig is elélhet.

2015. jún. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!