Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A teknőseim egyik pillanatról...

A teknőseim egyik pillanatról a másikra teljesen bepiszkították a vizet, betegek, h ennyit kakiltak vagy mi a bajuk?

Figyelt kérdés
Reggel még teljesen tiszta volt...most meg amikor megnéztem tiszta sűrű volt a vizük, a szigetük meg tele volt szarva...mint valami trágya kupac...az egyik ékszer a máik király teknős...körülbelül tenyérnyi nagyságúak....az akváriumuk sajnos csak 78*35*41cm-es egy viszonylag nagy szigettel és két tenyérnyi teknősről van szó.....mit tudnék még esetleg csinálni,hogy jobb legyen nekik, ha nem tudom őket hova rakni és nagyobb akvárium már nem fér el???? Segítsetek....vagy ha nyáron kiviszem őket és télen behozom ugyanebbe a pici akváriumba? Kérlek adjatok ötleteket....ugye ez nem állatkínzás?

2015. jún. 12. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ez az akvárium kicsi nekik. Nagyobbra van szükségük. Ugye tudod, hogy ennél sokkal nagyobbra fognak nőni ezek a teknősök? Illetve, hát nem tudtad ezt, amikor megvetted őket?

Ha kiteszed ugyanebben, avval nem használsz nekik, egész nyáron nem lehet, max napi fél órát.

A tisztaság érdekében el kell helyezni szűrőt, ez.mindenképp kell. (illetve melegítő és lámpa is, sima és UV izzóval). Harmadoló vízcsere jó naponta, hetente pedig teljes tisztítás. Ha kiveszed őket etetni, nagy eséllyel olyankor végzik el a dolgukat is. Erre adj nekik 10-15 percet.

Okoskodni nem akarok, de ha nem teszed őket sokkal nagyobb akváriumba, nagyon rossz lesz nekik. Így sokáig nem lehet tartani őket.

2015. jún. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De mit csináljak velük? A szűrő szintén elveszi a helyet...9 évesen kaptam őket, most vagyok 17....nagyobb akváriumot nem tudok nekik szerezni mert az nem fér el...nem akarok tőlük megszabadulni...... :( ...mit csináljak?
2015. jún. 12. 20:11
 3/4 A kérdező kommentje:
Meg most is nagyobb akváriumot keresek és nem találok az enyémnél nagyobbat.
2015. jún. 12. 20:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Az hogy aggódsz és nem akarsz tőlük "megszabadulni" azt mutatja, hogy szereted őket. Viszont ilyen kicsi helyen tartani két úszóbajnokot betegséghez fog vezetni, azonkívül valóban szenvednek. 8 év alatt talán lehetett volna gyűjteni nagyobb akira, de a helyhiány persze egy másik probléma. Ha nem tudod megoldani, akkor az ő érdekükben sajnos mégis keresned kell nekik egy szerető gazdit, vagy egy szép kerti tavat. Azt nem tudom mivel takarmányozod őket, de a nagy mennyiségű ürüléket vagy hasmenést szinte minden esetben a rossz minőségű víz okozza. Szűrő feltétlenül kell!
2015. jún. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!