Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen módon tudnék még...

Milyen módon tudnék még beszerezni vörösfülű ékszerteknőst?

Figyelt kérdés
Sajnos, 13 év után megdöglött az ékszerteknősöm. Már pici kora óta volt nálunk, kb akkora lehetett, mint egy baracknak a magja. Nagyon bánt a dolog. Elhatároztam, hogy mindenképpen szerzek egy másikat. Mint megtudtam, időközben itthon betiltották ennek a fajnak a kereskedelmét, tekintettel az őshonos fajokkal szembeni "invazív" adottságai miatt. Már mindenhol próbálkoztam a kereséssel, de nem túl sok sikerrel. Egyes online piactereken találtam néhány megunt, "tápos" teknőst, viszont olyat nem szeretnék venni. A sajátomat mindig élő hallal, marhahússal etettem, és kerti tóban lakott. Hol tudnék még bébi vörösfülű ékszerteknőst szerezni? Tudna valaki ajánlani valamit? Pár éves példány is szóba jöhet, akár "visszavadult" állományból is. A válaszokat előre is köszönöm.

2015. júl. 19. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül tiltották be a kereskedelmét, ha mindenképpen ékszerteknőst akarsz, vegyél sárga fülűt.
2015. júl. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én tartani szeretném, nem elengedni. A sárgafülű az tunya, nem kell.
2015. júl. 19. 21:54
 3/9 $$$$$ ***** válasza:
100%
Szerintem próbálj meg befogni egyet. Sok tóban előfordulnak mert sokan elengedték őket.
2015. júl. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Még nem hallottam arról, hogy a sárga fülű ékszerteknős tulajdonságaiban különbözne a vörös fülűektől. Ezek között is vannak különböző tulajdonságúak, mindegyik más egyéniség. Tartottál már több sárga fülűt, vagy csak hallottad róla, hogy "tunyák"? A teknősfórumon szoktak hirdetést feladni ékszerteknősöket befogadók. Szerintem ha feltöltesz egy szép fotót a kerti tavadról és leírod hogy tapasztalt vagy, lesz aki megkeres. Sok sikert! (ha lesz új tekid, szerintem ne adj neki marhahúst. Nem természetes takarmány, a benne levő zsiradékokat nem képesek feldolgozni...az élő hal tökéletes!)
2015. júl. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Valahol olvasni véltem, hogy a sárgafülű az "szelídebb, jámborabb", mint vörösfülű társa, valamint csekélyebb az alkalmazkodóképessége is a hazai természeti viszonyokhoz. Ez akár magyarázattal szolgálna arra is, hogy utóbbit miért "vonták ki a forgalomból", másik pedig továbbra is forgalmazható legálisan.
2015. júl. 20. 02:26
 6/9 anonim ***** válasza:

Szóval a kis kora óta nevelt kedvenced "megdöglött"..

Ha van a két faj között eltérés, az nagyon csekély lehet. Nekem mindkét fajból van több példány is, és bár van békésebben viselkedő teknős is köztük, van amelyik igazi kis haramia.

Pedig bébi teknőst nem nagyon fogsz találni. Felnőtt példányt árulnak csak néhány oldalon. Utána néztél már más ékszerteknős fajoknak? Hátha valamelyik megtetszik.. Sajnos amit te akarsz, az ilyen módon nem lehet.

2015. júl. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Oké, meggyőztetek. Viszont azt azért még magyarázza el valaki, ha ennyire hasonlóak, akkor hogyhogy az egyiket lehet forgalmazni a másikat viszont nem?
2015. júl. 20. 18:36
 8/9 anonim ***** válasza:
sárgafülüt kapsz.
2015. júl. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A törvények nem mindig a logika mentén születnek. Egy csomó állattartással kapcsolatos törvény mögött jó a szándék, de nincs sok értelme. Néhány minimális eltérés elég lehet, hogy különböző döntést hozzanak két hasonló állattal kapcsolatban. Néhány kutyafajtára vonatkozóan is vannak korlátozások, és más ugyan olyan tulajdonságokkal bíró fajtára pedig nincsenek. Lehetséges, hogy vannak eltérések, de a tartásukkal kapcsolatban ennek semmi jelentősége.
2015. júl. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!