Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Jogom van tovabb adni az allatot?

Jogom van tovabb adni az allatot?

Figyelt kérdés
A tortenet a kovetkezo: a kozepiskolanak, ahova jartam, volt egy egzotikus allata. Akkoriban erettsegizett le a szinten ott tanulo gondozoja, en pedig jelentkeztem helyette, hogy figyelek az allatra. Ez annyibol allt, hogy naponta adtam neki friss vizet, kethetente pedig megetettem. Eljott az oszi szunet, amikor is a suliban kikapcsoljak a futest, nekem pedig megesett a szivem az allaton, es a terrariumaval egyutt hazahoztam az otthonomba, szunet vegen pedig visszavittem. A teli szunet elejen ugyanigy hazavittem magammal, de mivel az allat nagyon kikeszult az ilyen utazasoktol, ugy dontottunk, nalam marad otthon. Ekkorra a terrarium tobb helyen megrepedt mar, a draga joszag pedig sikeresen kiszakitotta a halot, szoval felo volt, hogy meg egy utazast amugy sem bir ki a terrairum. Elkezdodott az iskola reszerol az erettsegimig tarto hitegetes, hogy majd csinaltatnak uj terrariumot, ami nem tortent meg, igy a mai napig nalam van az allat. Eddig nem volt gond, szeretem is gondozni. Most viszont egyre bokrosabb teendoim miatt szeptembertol mar rendkivul nagy kihivas lenne videkrol Pestre utazni az elelmeert, amit mashol nem tudok beszerezni es egyeb problemaim is vannak, igy szivem szerint odaajandekoznam valakinek, aki megfeleloen gondjat tudna viselni az allatnak, de mivel tulajdonkeppen nem az enyem, hanem a volt sulime, ezt nem merem megtenni. Csakhogy ha szolnek a suliban, attol tartok,elolrol kezdodne a hitegetes az uj terrariummal kapcsolatban, aztan eljon a szeptember es mit csinalok vele? es bevallom, ha meg is csinaltatnak a terrariumot, nem szivesen adnam oda szegeny allatot, mert a szunetekben ugyanugy ott maradna a futetlen iskolaban es amikor ott tanultam, a gyerekek folyamatosan ingereltek ot; egy szo mint szaz, legszivesebben szo nelkul odaadnam egy megfelelo embernek. 6 eve vagyok a gondozoja, az eteteset elejetol fogva en fizettem, es az erettsegi ota 3 ev telt el, de egy szot sem hallottam az iskola felol, hogy vajon hogy van az o draga kisallatuk. Mitevo legyek? :( azt sem tudom, hogy vannak-e papirjai.
2015. aug. 9. 21:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

milyen állatról van szó?

szerintem 3 év után persze jogod van továbbadni..alapból te eteted évek óta, nem is szóltak,hogy vidd vissza.

és igazad van,jobb neki egy nyugodt környezetben mint a sok hangos gyerek között. az ilyen osztály állata általában nem él hosszú ideig:/ kivéve ha a tanár gondját viseli.

ki tudja lenne -e valaki aki figyelne rá.

szerintem add oda megfelelő embernek.

milyen állatról van szó?

2015. aug. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Természetesen tovább kell adni, egy normális gazdának, látod a suli le se szarja, lehet már nem is érdekli őket, bajod nem lehet belőle. Maximum az állatnak ha visszaviszed az olyan mintha halálra itelned. Ha eddig nem keresték ezután se fogják, ügyet nem csinálnak belőle, ha tennének esetlegesen egy feljelentést,amire kb 0 százalékos esélyt látok, nem hinném, hogy bármely szerv ezzel az üggyel foglalkozna. Sőt lehet az iskola még örül is neki,hogy megszabadultak tőle. Amúgy milyen állatról van szó?
2015. aug. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
6 éve te fizettél minden költségét az állatnak, csak köszönettel tartoznak neked. Amúgy szerintem senkinek fel sem fog tűnni, ha nem viszed vissza, csak a gondjuk lenne vele. Nyugodtan add, belátásod szerinti jó helyre.
2015. aug. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat:) egy kigyorol lenne szo, pontosabbat nem akarok irni, hatha valaki rajon, ki vagyok. Bar azota mar kicserelodtek meg az otrani diakok is, a tanarok meg biztos nem lognak a gyakorin. Azt tudja valaki esetleg, hogy lehetnek-e a kigyonak papirjai?
2015. aug. 9. 21:22
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja, nem merges es nem is orias :))
2015. aug. 9. 21:23
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha normális helyről vették,akkor van papírja.Egyébként az összes nem mérges kígyó,ami itthon beszerezhető,óriáskígyónak számít.Valamiért gyanítom,hogy vagy egy gabona esetleg királysiklóról van szó,vagy egy királypitonról.Szerintem ha eddig nem érdekelte őket,akkor már nem fogják visszakövetelni.Nyugodtan keress neki egy jó helyet.
2015. aug. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Allitolag nyertek valami versenyen, de tobbet nem mondtak rola. Gyanus is nekem ez az egesz. :D koszi a valaszt.
2015. aug. 9. 21:49
 8/11 anonim ***** válasza:
És ha az elmúlt három évben elpusztult volna, hogy követelnék vissza?
2015. aug. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ez az mondhatod azt is, hogy megdöglött, ha kérdezik
2015. aug. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Te eteted évek óta, gyakorlatilag tied az állatka.

Ajándékozd valakinek oda, aki gondját viseli. A suli nem foglalkozik már vele.

2015. aug. 10. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!