Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Melyiket válasszam az alábbi...

Melyiket válasszam az alábbi hüllők közül? /lent több/

Figyelt kérdés
Egy hüllőt szeretnék venni. Eddig nem nagyon volt, csak kis-nagy emlősöm. Egy olyanra gondoltam amit kézbe lehet venni, illetve nem kerül sokba az etetése (havi 5-9000 Huf), nem kell neki túlzottan meleg-hűvös-párás környezet (nem azt mondom hogy ne legyen(ek) szükséglete(ik) ), nem szeretném ha elszaporodnának túlságosan. Mivel nem rögtön venném meg, ezért gondolkoznék jómagam is hogy mivel jár ha esetleg ezt, vagy ezt választom. Meg annyi hogy ne foglaljon egy íróasztalnál nagyobb helyet a terrárium. Voltak halaim is, de azok nem nagyon jöttek be, de azok rendesen voltak "tartva". Amikben gondolkoztam: szakállas agámám (azthiszem egy gekkó fajta), előzőből kifolyólag gekkó:D ,kígyó;sikló;gabonasikló, kaméleon, ha van még ötletetek, nyugodtan írjatok KIVÉVE MADÁRPÓKot, ja és véleményt/tapasztalatot is figyelembe veszek ha vásárlásra kerül a sor. Ha ez számít 15 múltam fiú vagyok, és nem vagyok finnyás, azaz a takarítás nem olyan fontos tényező. Köszi előre is a válaszokat

2015. aug. 14. 23:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Szárazföldi teknőst tudom még ajánlani. :) Annak nincsenek nagy szükségletei. Egy hónapban, az etetésre, elmegy max. 2000 forint, ha nem kevesebb. Ráadásul, nem is kell vele nagyon sokat foglalkozni. Néha kiveszed, elvagy vele, azt visszateszed. Ha viszont olyat vennél, ami vízben él, ilyen például: sárgafülű ékszerteknős, azzal már több a macera. 3 naponta kell cserélni a vízét, amit jó alaposan le kell szűrni, ecettel kitakarítani a mocskot, stb... De ha a teknősöket nem kedveled, akkor a kaméleont válaszd! Drága, de az is megéri.
2015. aug. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tesómnak volt egyszer egy víziteknőse, nem tudom milyen, de nem ez a lényeg. Egyébként sem vonzódok a teknősökhöz. A kaméleonnak nem biztos hogy tudnám nyújtani azt az életteret, kínozni nem akarom. Persze nagyon is tetszik ez az állat, de ha nem tudom megteremteni az életteret inkább nem. Szóval várom a további válaszokat! Egyébként a teknős nem lenne rossz ha nem tartanám unalmasnak :S
2015. aug. 14. 23:56
 3/8 A kérdező kommentje:
Helyesbítek; azért nem jön be mert unalmas, lassú. Félreértés ne essék nem utálom.
2015. aug. 14. 23:58
 4/8 ÓcsajiHunter válasza:
Nekem az első hüllőm egy királypiton volt. Nem nő túlságosan nagyra (1.40 körül) tehát egy íróasztalnyi hely bőven elég neki. szükségletei annyi hogy 30 32 foknak kell lennie a napozó helyén de legyen hűvösebb 26 körüli ha elszeretne bújni kicsit. Én hetente adok neki enni de ahogy nő úgy kell csökkenteni a két etetés közti időtartamot. Kell még neki egy kis medece is ha inni vagy fürdeni szeretne. Párásítani is szoktam naponta 1x. Vedléskor kell figyelni arra hogy legyen megfelelő pára szint. Nagyon könnyen kézhez szokik, szelíd és szerintem még meg is ismeri a gazdit mert én eddig bárkinek adtam oda egyből összetekeredett és próbált elbújni :D. A kaméleont tudom még ajánlani (de sztem a kígyó jobb)
2015. aug. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 ÓcsajiHunter válasza:
Ja és 1000 forintból kijön egy havi etetése
2015. aug. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A kígyótól falra mászna anyám, úgyhogya kígyó nem jön össze, megkérdeztem :c. Szóval egy gekkó mellett döntök, csak azt nem tudom hogy milyet. Valaki ötlet? Am olyan 3-4-5 hónap múlva venném karácsony környékén. Am a leguán is jó lenne, csak nagyon nagy ( maga az állat, meg a hely is amit elfoglal).
2015. aug. 15. 11:06
 7/8 anonim válasza:
Leopárd Gekko. En is azt akarok
2015. aug. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Javasoltam volna a kígyót, de látom már kilőve :) Pedig nyugis kis állatok. Nekem egy vörös gabonasiklóm van meg egy boa constrictorom. Még kicsi mindkettő, kb 70 cm körüli. A napokban fogok beszerezni leopárd gekkót én is. Utána olvastam meg néztem videókat szükségleteivel ill. tartásával kapcsolatban.. nem egy igényes állat, de érdekesnek tűnik és ahogy levadássza a kis tücsköket :D szerintem ezzel nem nyúlnál mellé.
2015. aug. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!