Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért lesz sötétzöld a kerti...

Miért lesz sötétzöld a kerti tavam vize 1 hét alatt?

Figyelt kérdés
Van egy 250 l-es előregyártott tó az udvarban, amiben ~30 l víz van. Elég erős vízpumpa, és egy átfolyós külső szűrő is dukál mellé. 2 sárgafülű ékszerteknős úszkál kint, ezért növényeket nem tudok telepíteni. kb. 7 nap leforgása alatt a víz teljesen zölddé színeződik át, ha tele van, ha nem. Voltam egy "hozzáértő" boltban, ahol rámakasztottak egy algásodás elleni szert, ami elvileg jó erre... Hát nem. Egy UV-C szűrőre is gondoltam, ez megoldaná a problémát?

2015. aug. 16. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha 30 liter víz teljes fényt kap 30°C-os külső hőmérséklet mellett és van benne 2 db teknős, amelyik ürít és eszik valamint, enyhén vedlik a bőre, akkor ez egy olyan lé, amiben a zöldmoszatok gyors elszaporodásához a legkedvezőbb körülmények vannak. A zöldmoszatokat elsősorban a vízi bolharákok és szúnyoglárvák ennék meg, a nem létező úszó növények meg beárnyékolnák a víz felszínét és felszívnák a vízből a nitrátokat meg foszfátokat, azaz elennék a moszatok elől. Biológiai oldalról közelítsd meg a dolgot és ne a műszakiakban reménykedj.
2015. aug. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gondolom 130 liter vízre gondoltál.

Még ezt is nehéz két teknős mellett tisztán tartani, szerintem töltsd fel teljesen a tavat és kerítsd el.


Fontos dolog az algák ellen az élő növényzet és a jó szűrés. Ezt minimum egy tó közepére helyezett nagyméretű légpumpás szivacsszűrővel tudod biztosítani, de jobb lenne egy tószűrőt beszerezni.


A boltban sose higgy senkinek, ők eladni akarnak nem segíteni(tisztelet a kivételnek). Az UV szűrő is jó ötlet, de csak a tünetet szünteti meg, az okot nem. Az ok pedig a szennyezett és meleg víz, ezen csak a leárnyékolás a szűrés és a vízmennyiség növelése segíthet.

2015. aug. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szépen el van kerítve. Nem, tényleg 30 literre gondoltam, max 50, de csak addig amíg erre nem találok megfelelő megoldást, hogy ne kelljen heti 250 litert elfolyatni. Régebben volt 3 Koi hal, sajnos elpusztultak már. Ha úgy adódik, akkor a teknőseimnek egy nagyobb akvárium/terrárium, ahol nekik jó, és kintre beszerzek pár növényt, Koi halakat, hogy rendesen beálljon a víz körforgása. Milyen tószűrőre gondoltál elsősorban?
2015. aug. 16. 19:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Koit semmiképp ne tegyél bele, egy méteresre nőnek, kínzás lenne nekik 250 liter vízben, csak növényeket tegyél, lehetőleg minél többet, vízalattiakat és víz felettieket egyaránt.


Nem értem mit értesz azon, hogy nem szeretnél heti 250 litert kifolyatni, hiszen csak egyszer kell beletölten i, utána csak az elpárolgott vizet kell pótolni(még ilyen melegben se lenne több 30 liternél hetente).


Szűrőből olyanra gondoltam, hogy egy vízpumpával kinyomod egy vödörbe a vizet, ami meg van töltve szivaccsal, aztán egy másik vastagabb csővel visszavezeted a tóba a vizet.

Valahogy így: [link]

2015. aug. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bubble üzenete:


Ezt egy hét alatt csináltam:

[link]

[link]


Fogtam egy csipet fonal algát, betettem egy 6 literes akváriumba és tettem rá egy 20 Wattos izzót. Ha ezt a tűző napra tettem volna ki, akkor már fortyogna vastagon a víz tetején a zöld alga. Csak itt nincs egy jó ablak, nem süt eléggé a nap, ezért használtam lámpát.

Szűrés nem kellett bele, se vízcsere, mert így nőtt a leggyorsabban az alga. 2 napja még több volt benne, de akkor lekapcsoltam a lámpát és a zöldalga elkezdett átalakulni barna algává. A képen látszik hogy már a fele megbarnult. Ha ezt lámpa nélkül hagyom még pár napig, akkor teljesen barna lesz.


Ezt az algát a tengeri halaimnak gyártottam, kajának, de mostmár inkább spirulina tablettát fogok adni nekik, nem szórakozok tovább ezzel.


Azért mutatom, mert tulajdonképp te is ezt csinálod. Kiteszed a napra a vizet. Jó hogy algás lesz.

Le kéne árnyékolni és kéne egy jó szűrést tenni bele.

2015. aug. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy 100 liter körüli kis dézsatavam van, példának jó, ezt egy a kategóriájához képest jó teljesítménnyel bíró szivacsszűrővel szűröm, 8 guppi él benne, tele van vízinövényekkel és még így is van egy vékony réteg alga a falán, bár a víz tiszta, az aljáig le lehet látni(40-50 centi mély, de ha kétszer ilyen mély lenne is lehetne). Ennyit számít egy apró szűrő és nagyobb vízmennyiség, meg persze a jól fejlődő növényzet.


Szűrés mellett az algagátlót semmiképp ne használd majd, megöli a baktériumokat is az algákkal együtt.

2015. aug. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!