Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szakállas Agáma tartása nehéz?

Szakállas Agáma tartása nehéz?

Figyelt kérdés
Szeretnék beruházni egy szakállas agámára, jelenleg van egy madagaszkári nappali gekkóm vele teljesen meg vagyok elégedve sztem nem nehéz tartani. Arra lennék kíváncsi, hogy nehezebbe egy agámát tartani mint a gekkómat? Mert ha nem vagy hasonló oda adást igényel akkor nyugodt szívvel vágnék bele az "agáma projectbe". Utána olvasgattam és nekem hasonlónak tűnik a tartásuk nehézsége (repti glo, korvinim vitamin por, minőség talaj és takrmány stb.), de azért jó lenne egy hozzá értő tapasztalatait hallani.

2015. aug. 20. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem nehéz csak h szelíd legyen kell egykis törödés és vitaminozni is kell.
2015. aug. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És az igaz, hogy néha meg kell fürdetni? Meg, hogy szeret fürdeni?
2015. aug. 21. 16:22
 3/6 A kérdező kommentje:
Olvastam a teleltetésről, ezt kell vagy csak a szamprításhoz?
2015. aug. 21. 18:25
 4/6 A kérdező kommentje:
Meg még az állandó/átlag páratartalomról nem tudok biztosat, mert az oké, hogy vedlésnél segít ha magasabb, de alapvetően (mivel sivatagi gyík) kevesebb legyen olyan 30-40% vagy több kevesebb?
2015. aug. 21. 18:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Pontokba szedve leírok mindent, ami most eszembe jut. : ) 2 agámám van, illetve leopárdgekkót is tartok. Az agámák tartása kiscit körülményesebb, de nem lehetetlen.


- Az agámának szüksége van 2 lámára, egy melegítőlámpára és egy UV lámpára, amit fél évente cserélni kell. A melegítőlámpánál meg kell találni a megfelelő wattot, hogy meglegyen a kellő hőmérséklet a meleg és a hűvösebb oldalon is.

- A tücskök, csótányok mellett zöldséget is fogyasztanak, főleg felnőtt korban, ekkor a megevett táplálék több, mint felét már növények teszik majd ki.

A liszt, csonti kukacok nem jó táplálék nekik, max hetente kaphatnak párat nasiként.


-Figyelni kell a terrárium páratartalmát, hogy ne legyen se túl magas, se túl alacsony.


-Hetente néhány alkalommal meg kell őket fürdetni, megfelelő hőmérsékletű vízben, amikor vedlenek a fürdetés lehet mindennapos is.


Nálunk a minden napos agámázás úgy zajlik, hogy reggel megkapják a zöldésget, majd mennek ki az udvarra napozni a fürdővizükben egy bő negyed órára, majd bejönnek és akkor kapják a a rovarokat.

Napközben van bennt nekik zöldség.

2015. aug. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, még annyit hogy a se túl magas se túl alacsony páratartalom az kb. mennyi?
2015. aug. 24. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!