Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Sárgafülű ékszerTeknősről ki...

Sárgafülű ékszerTeknősről ki tud dolgokat?

Figyelt kérdés
2015. aug. 24. 13:13
 1/2 anonim ***** válasza:
87%

én ilyenkor a googlet használom .

olvass utána alaposan,hogyha tartani szeretnéd.dióhéjban annyi,hogy az állat maga olcsó. de a felszerelése már annál inkább drágább . megéri nagy helyet biztosítani neki már kisteknős korában is,mert hamar kinövi a kisebb akváriumot. ha kertes házban vagy kerti tóban is tarthatod.

a takarmányozása nem drága,főleg amíg kicsi,addig fagyasztott apróhallal etesd. ha nagyobb akkor jöhetnek vízi növények,csigák,rákok stb.. és akár horgászni is lehet és lefagyasztod te a halakat. így olcsón is megúszhatod a takarmányozást. de amíg kicsi addig nem tétel a kajája.

amúgy kell neki UVB lámpa,vízszűrő(Te érdeked leginkább),vízmelegítő,aljzat,kimászó,vízinövények és egy nagyméretű akvárium. én nem ajánlom,hogy bent tarts kettőt,de kerti tóban más a helyzet.

2015. aug. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szép napot! :)

Nekem kilenc éve van kettő, ha van konkrét kérdésed, szívesen válaszolok, ha tudok, de azt hiszem, az előttem szóló leírta a legtöbb tudnivalót. Igen, előfordulhat, hogy akváriumban nem fér meg jól két teknős, bántják egymást, bár az enyémeknél soha nem tapasztaltam ilyet, másoktól viszont hallottam. Annyit hozzátennék, hogy gondold meg jól, hogy esetleg később is tudsz-e majd foglalkozni velük, mert 1. gyorsan nőnek, kb. akkorára, mint egy tenyér, 2. jó kezekben 20-25 évig is elélnek. Ja, és az akvárium tisztításához jó, ha van segítseged, mert egyedül marha nehéz ide-oda cipelni egy megfelelő méretű akváriumot (tapasztalat, egyszer próbáltam, soha többé, inkább hívj fel egy barátot segíteni!)

Remélem, hasznosak számodra az infók, és sok szerencsét a tekihez! :)

2015. aug. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!