Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyibe kerül egy görög...

Mennyibe kerül egy görög teknős minden felszereléssel együtt (terrárium 100*50*50, lámpa, talaj, . )? Miből áll a takarítása?

Figyelt kérdés
Köszi

2015. aug. 26. 20:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

teknős:10-20 ezer között

a terráriumból semmiképpen nem ajánlom,hogy most ezt megvedd,mert később úgyis nagyobb kell.felesleges pénzkidobás. sőt, házilag ilyen osb lapokból jobbat lehet szerintem összeállítani.amúgyse tudják értelmezni az üveget. de én mindenképpen nagyobbat gondolnék,mert később te fogod sajnálni hogy kicsi helyen van.

de persze ha kicsiket veszel egy jó darabig a te általad leírt is jó

még nagyobb költség a lámpa és a foglalat ez olyan 10 ezer körül szerintem.de ezt cserélni kell fél évente,évente


a talaj meg ingyen van. kerti földet használj kisütve,permetezetlen helyről.

a kajáztatása se fog földhöz vágni.

a tekin szerintem nem érdemes spórolni, én 'neves' tenyésztőtől venném,nem kereskedésből.kereskedésben sajnos nagyon xarul tartják őket kis helyen,zsúfolva,penészes kajákon stb. ezért inkább tenyésztőtől/szaporítótol venném aki figyel az állataira és érdeke hogy el tudja őket adni..na meg értsen is hozzá,de aki szaporítja őket és sikeres is azok általában vágják a témát a tartásukról.

2015. aug. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
úgy értettem hogy a szaporításuk bonyolultabb mint amikor összeengedünk két macskát
2015. aug. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kielégítő választ. 😊 még annyi hogy akkor mekkora terrárium legyen ami jó felnőtt korában is? Takarítása miből áll? Egy tekit akarnék csak.
2015. aug. 26. 21:20
 4/13 anonim ***** válasza:

[link]

itt bővebben olvashatsz a berendezési tárgyakról és a helyigényről is.

amúgy kb 1 m2-t szoktak mondani,de itt láthatod ,hogy pontosan mekkora az ajánlott minimum,páncéltól függően.

de amíg kicsi szerintem jó a leírt terrárium méret is. ezt kb 5 ezer forintért használtan megveheted,csak ki kell fogni.:)

2015. aug. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

szóval nem olyan nagy tragédia,hogyha ebben a terkóban indítasz. de ahogy teknős tulaj leszel(remélhetőleg) egyre többet fogsz agyalni azon,hogy mivel tehetnéd otthonosabbá a kis otthonát.:)

amúgy kereskedésben sokkal kisebb (50x25) terráriumban vannak 2-3an is hosszú hónapokig.

de ez persze ne legyen minta. de pár évig jó lehet ez is szeritnem.

de ha "szerencséd" lesz és nőstényt fogsz ki,akkor az akár 30-35 centire is megnőhet.de lehet,hogy marad egy 20 centis hímed felnőttként is.. nem lehet tudni előre:)

2015. aug. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi 😊 és a takarítása? Azt még mindig nemtom 😁😁
2015. aug. 26. 21:49
 7/13 anonim ***** válasza:

bocsi:D szóval a tekit biztonságos helyre átrakod. a tereptárgyakat kiveszed . az aljzatot lapáttal(tiszta,csak erre a célra) kiszeded.és ha kertes házban vagy akkor kirakod,ha panelban akkor vagy zakcsóba és kuka vagy valamilyen parkban kiszórod.

a tárgyakat fogkefével és vízzel tisztítsd,különféle vegyszerekre nincsen szükség szerintem.


a kisütött földdel újra feltöltöd 8-10 cm magasan a terráriumot és visszarakod a tárgyakat is ,majd a tekit is.

vizet mindennap cseréld neki.

a bújót vagy ilyesmit szerintem felesleges minden takarítás alkalmával tisztítani,de úgyis látni fogod rajta,hogy mit kell.

2015. aug. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
még annyi,hogyha valami elszaporodna a terráriumban,akkor főzd ki a tárgyakat(Amit lehet,pl kövek). de vegyszereket próbáld kerülni.
2015. aug. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon Köszi 😊😊✔ ment a zöld kéz. Még annyi hogy mennyire hajlamos megfelelő tartás mellett betegségre a görög teki? És mennyi időnként kell megejteni ezt a takarítást? Tenyleg koszi nagyon
2015. aug. 26. 22:25
 10/13 anonim ***** válasza:
Kalciumporra es d vitaminra van szüksége. Igy nem lesz beteg. Hőm: Nappal:25-30,ejjel: 18-20 Takarits 2 havonta egyszer. Ja es a kakit minden nap szedd ki
2015. szept. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!