Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyire lehet játszani a...

Mennyire lehet játszani a görög tekivel? Milyen tapasztalaitok vannak vele kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Esetleg jó tenyésztőt?

2015. aug. 27. 10:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Most te a kis teknősbékára gondolsz, mert ha igen, akkor egyik tenőssel sem lehet játszani, de mindegyik érdekes. Inkább hozzá lehet őket szoktatni az etetés időpontjához és akkor el lehet őket nézegetni, meg ahogy uszkálnak, napoznak. Etetést ha várják akkor odamennek, de ugy játszani nem lehet szerintem az ilyenfele állatokkal. Gondolok a gyikokra, teknosokre, pokokra, halakra. A halakat is lehet nezegetni, naluk is ha etetés idoszak van, azt megszokjak, és jo nezegetni őket. Kimondottan játszani szerintem csak a macskákkal és a kutyákkal lehet, és én a kutyákat érzem talán ugy hogy velük lehet talán megtalálni valami közös kommunikációt is, nekem még a macskákkal sem sikerult, a macskák is játszanak de ha ráunnak elvannak magukban, nem igazán mennek oda max. etetésre, meg ha nekik kedvük van játszani, hizelegni. A kutya talán olyan hogy a gazdájával eljátszik..rálehet venni különböző feladatokra. Más házikedvencről nem igazán mondhatni. De a teknősök is aranyosak, kikapcsolják az embert aki szereti őket, el lehet velük tölteni az időt. Nekem 3 teknősöm van.
2015. aug. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az elso megint azt hiszi,hogy vizi.

jatszani nem nagyon lehet vele,de tudok olyat aki setaltatni szokta,koveti mindenhova a teki a hazon belul.simogatni is lehet neha,de leginkabb azzal okozol neki oromet ha jo helye van es megfelelo kaja:))

2015. aug. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi 2. 😊 szoval követi az embert?
2015. aug. 27. 13:38
 4/10 anonim ***** válasza:
igen ha megszok téged eléggé
2015. aug. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

igen, én már láttam ilyet és több fórumon is irtak róla.mindenkeppen tobb lehetőséged van vele ilyen téren mint a vízi teknosokkel. bár én őket jobban szeretem

egyébként nincs annál nagyobb öröm amikor boldog teknősod van.megfelelo tartas és kaja mellett garantáltan az lesz. :)

2015. aug. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért nem fog rögtön követni, hanem min. 3 évig etetgeted és utána, valahogy igy képzeld el a teknősöknél. Nekem egyik ismerösöm kertes házban élt és több évtizedes tartás után kezdte el követni a teknősbékája, mondjuk neki sima mocsári teknőse volt. De ennél többet ne várj, a éhesek még nyujtogatják a nyakukat.. és nézelődnek.. Nekem is van 3, még ott tartok velük 10 év után, hogy etetéskor megindulnak felém. Mondjuk lehet én rossz teknős idomár vagyok.
2015. aug. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És egyet vagy kettőt jobb tartani?
2015. aug. 28. 21:41
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem 2-öt, nekem teknősöm 3 van, de nem görög tekik, hanem 2 ugy vettem hogy ékszerteknős, 1-et meg találtam, az udvaron tartom és leástam nekik egy medencet és a medence kore tettem köveket, legjobban a darálthust szeretik, kukacot. Télen egy nem használt aknában, régen vizora akna volt kibélelem száraz levelekkel és leteszem őket aludni, és már minimum 10 éve igy tartom őket. Eleinte az "ékszerteknőseimet" akváriumban tartottam, de elég gyorsan kinőtték és nyáron az udvaron csináltam nekik ilyen kis helyet, most ugy látom szeretnek itt, a 3. talaltam. Nekem aranyosak, persze te más fajta teknösöt szeretnél tartani, szerintem 1 is elvan de ha van kedved hozzá többet is tarthatsz. Nem tudom meddig fognak az enyémek élni, de már vagy 10 éve velem élnek, hosszu távra tervezzél velük. Etetni heti 3x szoktam. Szeretik még a salátalevelet is, epret, gilisztát, és darálthusit..kenyeret is szeretik, de azt nem szoktam nekik adni, de mar párszor hozzájutottak a vizükbe beledobták a kisgyerekek és megették azt is.
2015. aug. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mocsári teknőst illegális tartani..
2017. okt. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha játszani akarsz egy állattal, vegyél kutyát. A teknősöknek még a padlón való sétáltás is kínzás. Tönkreteszi az ízületeit.
2017. okt. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!