Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ékszertekit keresek ami ugyan...

Kristóf_2003 kérdése:

Ékszertekit keresek ami ugyan akkora marad mint a tenyerem, és azt hogy mennyibe kerül és hol? És keresek egy 50*40*40-es terráriumot a tekiknek mert tavasszal vagy ősszel kapok!

Figyelt kérdés
2015. aug. 29. 09:15
 1/7 anonim válasza:

Ékszerteknősből nem találsz olyat, ami nem nő meg egy idő után nagyobbra. Legalábbis én nem ismerek olyan fajtát.

De úgy tudom, hogy az iszapteknősök között vannak kisebb méretűek. Nem árt utána nézni. :)

2015. aug. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jó poén... nekem meg egy macska méretű elefánt kéne, az olyan cuki! :)


Az ékszerteknős az ékszerteknős. Van egy adott felnőtt kori mérete, aminek a fél lábára se elég egy leírt méretű akvárium.

Pézsmateknősnek talán.

Neki is csak a minimum, nem az optimális.

2015. aug. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem pezsmatekim van.70*30*40es helyen,de meg igy is nagyobbat szeretnek,pedig csak 7cm.

Ekszertekinek nagyon kicsi a leirt meret es nem tudod befolyasolni a meretet...himek kisebbek maradnak.

De olyan 200liter vizre kell szamolni felnott korukban.

Persze 1-2 evig okes a te akvariumod,de ugyis nagyobb kell ha ekszerteknos mellett dontesz

2015. aug. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kedves Kristóf! Ha a 2003 a születési dátumod, akkor jól gondold meg, hogy tényleg akarsz-e hüllőt tartani. Most 12 éves vagy, és ha jól csinálod még harminc éves korodban is élni fog a tekid. Szerintem beszéld meg a szüleiddel, hogy segítenek-e neked gondoskodni a teknősről és van-e jelenleg 40-50 ezer forintjuk, hogy el tudj indítani egy akva-terráriumot alsó szinten. Ha minden stimmel, akkor kezdj el kutatni arról, hogy hogyan kell tartani teknőst, mert a kérdésedből látszik, hogy nem vagy felkészülve. Kezd a pézsmatekiknél, és egy sokkal nagyobb akváriummal...:)
2015. aug. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a kommentet. NAGYON HASZNOSOK! Télleg! Meg fogadom és igen azt mondták h fognak néha azért segíteni, Es ma voltam egy állat kereskedésbe és megkérdeztem hogy van e olyan teki ami kicsi marad, és nincs télleg sajnos, persze, gondolhatta, volna, csak egyszer még egy FELNÖTT már nem emlékszem h ki volt, haverom apja annya, nem tudom, lehet h teljesnen más azt mondta h van olyan ékszerteki ami kicsi marad! De mindegy valószínüleg karácsonyra kapom meg őket és remélem meg is kapom mert nagyon szeretnék!! :) :) :)
2015. aug. 29. 20:49
 6/7 anonim ***** válasza:
A pézsmateknőst sokkal könnyebb tartani. Decemberig utána tudsz olvasni hogyan kell. Sok sikert!
2015. aug. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az elobb lettleirva,hogy a pezsmateknos nem no nagyra.sztem 10-15 centinel nem no nagyobbra evek utan se. De a himek pl 8-10centik maradnak idos korukban is.

Ekszertekibol nem tudsz ilyet venni,ugyhogy ha szempont hogy ne nojjon nagyra akkor ne olyat vegyel..

Es kereskedesben ne is tajekozodj,ott sajnos at is vernek,hogy el tudjak adni.nekem pl azt mondta az elado a 80*40*40es akvariumra,hogy az az ekszerteki nagy koraban is eleg.pedig ennel nagyobb kell neki

Szoval en is a pezsmatekit ajanlom!olvass utana

2015. aug. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!