Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van olyan hüllőfaj aminek nem...

Kyrus396 kérdése:

Van olyan hüllőfaj aminek nem kell UV lámpa?

Figyelt kérdés
Kígyóra gondoltam de igazából mind1 hogy milyen csak hüllő legyen
2015. szept. 12. 10:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Éji kígyó. Ha tartani akarod az nehéz lesz mert dél amerikában él de be lehet magyarban is szerezni de sok pénzért. Ja meg rovarokkal táplálkozik. De pl varangyos béka, erdei béka, mocsári kék béka, zöld leveli béka. Egyiknek sem kell UV lámpa viszont rovarokat esznek és védettek engedély kell a tartásukhoz.
2015. szept. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Miért akkora probléma egy UV-B lámpa?
2015. szept. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azért gond a lámpa mert jelenleg nincs pénzünk kifizetni a lámpát de főlleg a villanyszámlát... :/ és az éji kígyóhoz is kell uv lámpa nem???
2015. szept. 12. 12:54
 4/13 anonim ***** válasza:
Tarthatnál vízben élő kígyószerű állatokat, pl édesvizi murénát, vagy valamilyen angolnát. Azoknak nem kell uv. Félyhomályban kis ledes lámpa alatt elvannak.
2015. szept. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Egy 25-40 wattos égő nappali használata a villanyszámlát pár száz forinttal dobja meg havonta...
2015. szept. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Elsö vagyok. Az éji kígyónak sem kell UV lámpa mert nem szereti a fényt de egyszerüen nincs szüksége rá. De inkább engedéjjel szerezx békát vagy ajogy az egyik válaszoló minta murénát. Ez a kígyó nagy macera.
2015. szept. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
15W-os talán az UV-B.. 300x kerül többe az állat etetése mint annak használata.
2015. szept. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
26%

A béka NEM hüllő, hanem kétéltű! :)


Mellesleg a teknősbékákhoz sem kell.

Na meg ha raksz a kertbe egy krokodilt ahhoz sem kell.

:D

2015. szept. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Egy krokit szívesen elfogadnék de sajnos apa nem engedi...nem is értem miért :D és egyébként igen a béka kétéltű imádom őket de én hüllőt szeretnék...és kérlek titeket hogy a kérdésemre válaszoljatok mert nem fogok olyan állatot tartani aminek kell UV lámpa azért köszönöm a válaszokat!!!
2015. szept. 13. 09:27
 10/13 anonim ***** válasza:

a teknősnek(teknősbéka szó hibás..) szóval neki is kell UVB lámpa!!! de ha kertben tartod és mondjuk telelteted,akkor nem kell. de ha a szobádban tartod terráriumban akkor mindenképpen.

én nem tudok olyat aminek nem kell. a kálcium úgy épül be a szervezetbe,hogyha van D vitamin,amit a napfényből nyer az állat és ember is.ezt pótoljuk a lámpával.

egyébként nem kell éjjel nappal menni a lámpának.

2015. szept. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!