Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miről lehet felismerni a siklót?

Miről lehet felismerni a siklót?

Figyelt kérdés
A cicánk a hívásra nem jött ki a garázsból, ezért megnéztem, mit csinál. Hát egy 15 cm körüli kis kígyót pofozgatott a garázs beton padlóján. Gyorsan seprűvel, lapáttal megfogtam a tekergő kis állatot, és átvittem az út túloldalán levő iskola elhagyatott kertvégibe, de így utólag izgat a dolog, hogy csak nem valami veszélyes hüllőt dobtam át? Honnan tudhatom, hogy csak ártatlan sikló volt? (Az Alföldön, egy jászsági településen történt a dolog.)
2015. szept. 22. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:
így már csak utána tudsz nézni az interneten, hogy milyen siklók vannak Magyarországon. Kár, hogy nem fényképezted le.
2015. szept. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 hollófernyiges ***** válasza:

Csak két mérges kígyófaj él nálunk, a keresztes vipera nem él az Alföldön, a rákosi vipera meg nagyon ritka és nem megy be településekre (és kb annyira mérgező a harapása, mint egy méhcsípés). Valószínűleg vízisikló volt, az mindenfelé elkószál, nem csak víz mellett látni.

[link]

2015. szept. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugodtam. Azóta interneten néztem a siklókról, meg a viperákról is képeket, én is úgy gondolom, hogy sikló volt,abból is egy bébi példány. :)
2015. szept. 24. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!