Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A görög teknősöm elrakjam télre?

A görög teknősöm elrakjam télre?

Figyelt kérdés
Vettem egy haveromtól egy kb 3-5éves görög tekit, ők teleltették eddig minden télen, én most kaptam meg, és soha nem csináltam még ilyet, illetve az se a legjobb hogy veszek egy tekit erre rakhatom el fél évre.. + a teknős gyönyörű, és teljesen egészséges, szóval esélyes h túlélné ismét a teleltetést.. A kérdésem lényegében az lenne, hogy nem ártanék-e valyon a teki egészségének, illetvekésőbbi élettartamát nem rövídíteném-e, ha ezen a télen ébren tartanám. Vennék neki UV lámpát stb. Még annyi, hogy a szobámba van szabadon semmi terrárium, bemegy a szekrény vagy valami alá esténként és ott alszik. A teki már nem kicsi, és a szobába csak én járok szóval nemlép rá senki nem kell aggódni:) Szóval szerintetek jó lesz így? Pls használható, hozzáértő helpeket. Köszi.

#görög #hüllő #teknős görög teknős
2015. okt. 20. 23:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
57%
Nem szükséges teleltetni, egyáltalán. Sőt, az a csoda, hogy eddig túlélte. A hibernáció nagyon megviseli a szervezetet. A téli álmot alvó állatok egész aktív életükben arra készülnek, hogy elég tartalékot halmozzanak fel a raktárukban és a testükben, hogy túléljék a telet. Ha ez nem sikerül, akkor elpusztulnak. Mivel te sem értesz még a teleltetéshez, így pláne nem javaslom.
2015. okt. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam nem egy fórumon, weboldalon hogy a görög teknősnek speciel jót tesz a teleltetés, mivel a természetben is telelnek minden évben, és hogy az életüket is hosszabbítja(gondolj bele hibernáció, lényegében lefagy a test, megáll az emésztés stb, nyilván lassabban is öregedik az állat..) illetve azokaz állatok akik téli álmot alszanak a trmészetben, ezt minden évben megteszik, nem hiába gondolom, de ez van a genetikájukban..(a teknősök is belassulnak télre passzívabbá válnak, miközben telelnijük kéne) szóval ne haragudj de látom nem jött át amit írtam. Összegzem: Én tudom hogy a teknősnek jót tesz a telelés(legalábbis a görög teknősnek biztos) Illetve aztis tudom hogy beteg állatot nem szabad teleltetni, mert az bele pusztulhat, de az enyém makk egészséges. szóval a kérdésem az, hogy miután szépen ahogy kellett eddig minden évben telelt, nem tesz e rosszat neki, ha ebben az évben kihagyja, és lámpázom itthon, stb.. erre szeretnék válszt kapni, írtam is hogy hozzáértők írjanak pls
2015. okt. 21. 01:30
 3/19 A kérdező kommentje:

Amúgy amit leírtál ígykb az erdei medvére passzol, de az is csak fél évig készül a dologra, nem egész életében, aztán fél évet alszik..


"A téli álmot alvó állatok egész aktív életükben arra készülnek, hogy elég tartalékot halmozzanak fel a raktárukban és a testükben, hogy túléljék a telet. Ha ez nem sikerül, akkor elpusztulnak."

2015. okt. 21. 01:33
 4/19 anonim ***** válasza:
45%
Magasságot isten... Miért?? Miért kell olyan embereknek az állat akinek mèg egy söprű nyél gondozása is kihívást jelent? Ha akarod szaporítani akkor telelteted, ha nem akkor meg nem.
2015. okt. 21. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
76%

facebookon görög teknősös csoportban olvastam tenyésztők véleményt erről. szerintük aki nem akar szaporulatot, ne teleltessen. azt irtak mindig van 1-2 aki nem ébred fel. na most akinek van 15 teknőse, azt nem viseli annyira meg. de neked csak 1 van,gondolom nem akarod, hogy ne kelljen fel.

a teknős korára meg nem tudom miért vagy úgy ràizgulva. így is simán elel még evtizedekig.

2015. okt. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%

ja és a szobaban egyedul hagyni elég olcsó János megoldás. gondolom nem kerti foldbol van a szobad padloja..

szerezz be neki egy nagy terrariumot.

foleg ha már ennyire rá vagy izgulva, hogy a természetben mit csinálnak. na, a természetben szeretik a nedves foldbe beturni magukat.

2015. okt. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
38%

Szia.

Attól hogy makk egészséges még kell teletetni, kérlek szépen ezt nem te döntöd el hanem a teknős. Gondolkodj már, nekem is volt, és abba pusztult bele hogy tavaly nem teleltettem, mert eddig mindig úgy volt, de tavaly kihagytam, már nagyon megbántam.

2015. okt. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,csak akkor kell teleltetni,ha szabadban tartod.Még gyerek voltam, mikor nafyapám talált egyet. Tavasztól őszig a kertben volt. És 12 éven át telente a pincében avarban. De e 13.tavaszt már nem élte meg. Nem tudjuk mennyi idős volt.
2015. okt. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
ma 07:21 Köszönöm, ez hasznos válasznak tűnik, ha így vanannak örülnék a legjobban, végülis nem azért vettem meg hogy fél évig ne lássam. Amúgy nem hiszem hogy a terrárium hiánya bármi gondot jelentene, végülis haveromék az erkélyen tartották 3 évig, ott se volt semmi föld stb max a nap érte. Teljesen egészséges, nagyon szép. A lépcsőházukba teleltették, meg mondta spanom hogy egyszer a hűtőben is, mer hülye volt az időjárás. Az anyukája külön így adta ide hogy most már ne adjak nekienni, és 2-3 napon belül rakjam el egy cipősdobozba földelmeg avarralaztán aztán rakjam a lépcsőházba vagy a pincébe. aztán márciusig alszik. szóval ezért kérdeztem a dolgokat, nem kell okoskodni, lecsórózni stb mer nem veszek 80ezerérminden biszbaszt, csak veszek egy UV lámpát meg etetem rendesen ahogy kell. teleltetés nélkül is vígan el lesz remélem..
2015. okt. 21. 22:09
 10/19 A kérdező kommentje:
"Magasságot isten... Miért?? Miért kell olyan embereknek az állat akinek mèg egy söprű nyél gondozása is kihívást jelent? " Ezt nem tudom mi alapján vontad le, én feltettem egy szerintem teljesen értelmes, és érthető kérdést, mer ahogy látod mindenki máshogy tudja,itt az a forma is aki írta hogy meghalt a teknőse, mert nem teleltette. Én pont ezt szeretném elkerülni.. Máshol trollkodj légyszives
2015. okt. 21. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!