Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kígyó tartáshoz egy-két tanács?

Kígyó tartáshoz egy-két tanács?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Régóta vágyom rá, hogy legyen egy kígyóm, de anyukám irtózott a gondolattól, és nem engedte. Most már külön költöztem, és ismét elkezdett foglalkoztatni a dolog. Keresgéltem a neten, de túl hasznos dolgkat nem találtam, illetve megbízhatónak tűnő helyet sem, ahonnan kígyót lehetne beszerezni. A királypiton tetszik nekem az otthon tartható, kezdőknek ajánlott fajták közül, de mindenképp tenyészetből szeretném beszerezni, ha a hüllőkél van ilyen. Illetve tanácsokat szeretnék kérni a tartásához, mekkora hely kell neki, milyen berendezéssel, mivel kell táplálni, stb.. Az is jó, ha használható honlapokat ajánlotok, csak én nem tudom eldönteni, hogy melyik ír hülyeséget, és melyik nem.


A válaszokat előre is köszönöm.



2015. okt. 29. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Reptilia.hu ide vonatkozó fórum témájában megtalálsz mindent. Ott találsz tenyésztőt is.
2015. okt. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A kígyó nem egy olcsó mulatság. Először is szükséged lesz egy terráriumra ami legalább 1,5 ször hosszabb mint a kígyó (nyilván a végleges méret számít ) Vehetsz berendezett terráriumot kezdőknek nem könnyű berendezni. Búvóhelyet kell építeni stb. Továbbá meg kell barátkozni a gondolattal hogy egérrel kell etetni. Vagy más kisseb rágcsálókkal hogy ne mindig egeret egyen. Az etetés ára a kígyó méretével eggyütt nő. A babakígyókat hetente kell etetni egy két szopós egérrel a nagyokat kéthetente kígyómérettől függően 1-5 egérrel. A kígyók nem azok a tipikus babusgatós állatok de elvannak kézben ehhez kézhez kell szoktatni. Amikor megkapod fordítsd falnak befelé a terráriumot hogy először az szokja meg majd kb 2 nap után megfordíthatod. Szépen lassan kell kézhez szoktatni először kiveszed 5 percre a kezedbe majd tízre tizenötre így tovább. Evés után 2 napig ne piszkáld! A legfontosabb hogy még véletlenül se engedd ki a lakásba mert elbújik elszökik sosem találod meg csak kézben lehet vagy terráriumban. A királypitonok tűrik ha kézben vannak de ha érzed hogy nagyon mozgolódik szabadulni akar rajd vissza a terráriumba. Remélem segítettem sok sikert a kígyókhoz!
2015. okt. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ha egy királypiton nagyjáből 1 méteresre nő meg, akkor ez azt jelenti, hogy 1,5 méter széles terrárium kell neki? Nem hinném, hogy bárhova elfér akkor a lakásomban...
2015. okt. 29. 19:03
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen ezt jelenti sokan mondják hogy fölösleges ekkora de pedig igenis kell hogyha egy boldog sokáig élő barátságod állatot szeretnél. Én mindig készítetetem a terráriumokat a neked megfelelő egy 1,5*1*0,6 méteres lenne jó persze ebből még lefaraghatsz egy kicsit de gondolj bele milyen lenne ha te élnél egy terráriumban te is minél nagyobb helyre vágynál. Ezért írtam az elején hogy nem olcsó mulatság és csak akkor vágj bele ha van rá elég pénzed! Ha nincs akkor válassz egy kisebb hullőt pl gekkót vagy amit szeretnél. Egyik hüllő sem olcsó!!
2015. okt. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Amit írtam fórumot azzal többre mész. Hidd el.. 1.5x terrárium. Édes istenem. Te megint olvastál valamit a neten aztán ennyi. Tudod, hogy ez az adat mire vonatkozik? Kockás pitonnak szerinted építenek külön épületet?
2015. okt. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszoló! Tudom hogy mit írtam és igenis jó ha ekkora terráriumban vannak a kígyók sokkal tovább is élnek 4 kígyóm van ebből 2 királypiton van egy boám és képzeld a 3 méteres boának 4.5 m husszú a terráriuma... Mellesleg 10 méteres királypitont nem kéne terráriumban tárolni... Lehet hogy a te kígyódnak/kígyóidnak nincs ekkora helye de az már a te bajod semmi mozgástere nincs a kígyónak...
2015. okt. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igaziból nem feltétlenül kell az a 1,5-szeres hosszú terrárium, mert nem nagyon mászkálnak. De persze ez függ pl. attól is, h hátterezett lesz-e a terrárium...

(Amúgy utolsó, nem úgy értetted, h 10 méteres kockáspiton? Nem mindegy :) És egyébként azt is lehet ugyanúgy tartani mint a királypitont vagy más kisebb kígyót, csak persze nagyobb hely kell neki. De azért nem 15m)

2015. nov. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szerintem választva lesz most ez a kígyós projekt.. Nem az anyagi háttérrel van a gond, egyszerűen csak kicsi a lakásom egy ekkora terráriumhoz, márpedig én mindig a legjobbakat adom az állataimnak.
2016. jan. 24. 20:20
 9/10 A kérdező kommentje:
* halasztva nem választva.. :)
2016. jan. 24. 20:21
 10/10 anonim válasza:
Ezt a sok idiótát..már bocsánat. 1.A királypiton nem nő meg 10 méteresre, a hímek kisebbek mint a nőstények. A nőstény max 1,5m lesz. 2. Ez a "1,5 nagyobb terrárium kell" egy baromság. 100x50x50 már jó egy királypitonnak, de ha nagyon akarod lehet 120x50x50 is. Éjszakai állat, napközben egy helyben fekszik. Nem kell neki változatos "étrend". Egérrel kell etetni aztán később lehet kisebb patkánnyal is (persze ha már nagy,kifejlett a kígyód)
2019. ápr. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!