Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért nem eszik az egyik...

Miért nem eszik az egyik ékszertekim?

Figyelt kérdés

A nagyobbik eszik valamennyit de a kisebbik nem. Ez miért van?!

Amúgy 5 éves sárgafülű ékszerteknős mind a 2....



2015. nov. 9. 06:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Mekkora akváriumban vannak vannak? Ugyanis ha túl kicsi helyre vannak összezárva, akkor a nagyobb gyakran zaklatja a kisebbet, ami miatt az stresszes lesz, ezért nem eszik. Ha öt évesek, akkor már valószínűleg elérték a kifejlett méretüket, nekik minimum háromszáz literes akvárium kell, de inkább nagyobb.

2015. nov. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Télen 100 literes akváriumba vannak de tavasztól őszik kerti tóban...télre sem elég ez a méret?
2015. nov. 9. 19:57
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát ideiglenesen talán elég, de csak egynek, mivel a 100 liter a kerti tóhoz képest igen szűkös, nem csoda, ha nem tetszik a teknősöknek, idegesek lesznek és egymást kezdik szekálni. Azt ajánlom, hogy vegyél még egy terráriumot és rakd külön őket.
2015. nov. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Irtózatosan kicsi hely még ideiglenesen is. Két kifejlett példánynak legalább egy 500-600 literest vegyél. Nézegess jófogást meg egyéb ilyen oldalakat, olcsón szokták dobálni őket. Gyakorlatilag minden évben börtönbe zárod őket azért, mert tél lesz. Ez több hónap stressz nekik, amivel jelentősen rövidíted az életüket évről évre..
2015. nov. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
utolsó! Már bocs hogy ezt kérdem de normális vagy?? 600 literes???????!!!!!!!! persze...be se fér az ajtón.. max 200 iterest veszek nekik, 5 hónapig kibirják benne.
2015. nov. 11. 12:54
 6/11 A kérdező kommentje:
most néztem...hát gyenge 100 ezer forintért adják, plussz vegyek szűrőt meg melegítőt hozzá...a vízről meg ne is beszéljünk! anyám dobna egy hátast ha 600 liter vizet elpacsálnék csak erre..
2015. nov. 11. 13:00
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Így másodjára neki állva talán megtudom fogalmazni a mondanivalómat úgy, hogy ne minden második szavam káromkodás legyen...


Nekem 540 literben van három kis teknős, pontosan tudom miről beszélek. Előtte 160 liter volt, ami ismétlem, KICSI teknősöknek is kevés volt. A hüllőtartás KÖLTSÉGES dolog. Hadd kérdezzem meg, hogy ha sajnálod a retkes pénzt, akkor minek vettél teknőst? Hogy börtönbe zárva élje le élete nagy részét? Meg is van a következménye annak, hogy kínzod, ezért írtad a kérdést... Csak azt nem értem neked miért jó, ha bántod szegényt. Szerintem leírtam már, de ha nem akkor most leírom, ne újonnan akarj venni, hanem használtat, esetleg kicsit sérültet, amit magad is megtudsz javítani. (Egy levált üveget 3 éves óvodás is megtud ragasztani, nem fog gondot okozni.) 50 000 környékén kaphatsz ilyet, rendszeresen szoktam látni. A víz miatt sem kell pattogni 1 köbméter víz 1-2000 forint. Ez igazán nem sok pénz szerintem... Ha még ezt is sajnálod, akkor minden cinizmus és kötekedés nélkül kérlek arra, hogy add oda valaki olyan embernek a teknősöket, aki tisztességesen gondját tudja viselni nekik. Ha meg akarod tartani, akkor mindenképpen minél nagyobb akváriumot vegyél. Még a 200 is kicsi... És igen, kell (külső)szűrő, melegítő és háromfajta lámpa. Nem bántásból, de mindezekre akkor kellett volna gondolni, amiket meg lettek vásárolva... Mellesleg jó lenne, ha nem nekem támadnál azért, amiért leírom az igazságot, hanem esetleg próbálnád kijavítani a hibádat és felelősséget vállalni az egykori meggondolatlanságodért.

2015. nov. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Pff...nemtom h te mit gondolsz, én még sajnálom az 50 000 is mert egy szaros üveg aztán télleg megéri..azért vettem teknődsöket,hogy a tóban majd jól érezhezik magukat és összefogják a túlszaporodott halállományt.most kérdeztem telefonon egy tenyésztőt és azt mondta hogy 4 hónapig nyugodtan lehetnek egy 100 literesben és csak azért nem eszik az egyik mert lelassult a szervezete mivel ősz van. azt tanácsolta hogy kicsit emeljem meg a hőmérsékletet és egyből enni fog...neki valamiért jobban hiszek! Azért támadtam rád mert oké hogy milliomos vagy és megengedheted magadnak de képzeld én nem, és nem kell itt papolni! Lefogadom hogy nincs minden teknőstartónak 600lityis akváriuma...
2015. nov. 13. 17:06
 9/11 anonim ***** válasza:
Amikor majd házat veszel magadnak, akkor nem fogod sajnálni a milliókat "sz.aros" betonra? Mert hát ez ugyanaz, csak a teknőcök szempontjából. Az állattartásnak nem a gazdáról kell szólnia, hanem az állatról. Amíg ezt valaki nem veszi figyelembe, addig nagyon rossz gazda lesz. Egyébként nem vagyok milliomos, a másfélév alatt összekotort félretett pénzem ment el az utolsó forintig, hogy jó helyük legyen. Én is pont olyan felöletlen módon mentem bele a teknőstartásba, mint úgy az emberek ~95%-a. Annyi a különbség közted és köztem, hogy én vállaltam a felelősséget és kijavítottam azt, amit elcsesztem az elején. Te ezt nem akarod, mert a pénz így meg úgy. Tenyésztőnél és kereskedőnél tömegszámra halnak a teknősök. Egyiket sem érdekli, hogy mivan velük vagy mi jó nekik, csak éljen addig amíg el nem passzolják. Tapasztalatból tudom, hogy a kereskedők mennyire nem értenek az állattartáshoz.. Ha jobban hiszel egy ilyen embernek, akkor csak tessék. Ez a könnyebb út, tudom. Én csak jót akartam a teknőceidnek. Ha valakinek, akkor nekem nem származik hasznom abból, hogy bármire is ráveszlek. Amúgy meg igen, kibírják abban a kicsi valamiben is, mert nem tudnak mást tenni. Ez közel sem azt jelenti, hogy tetszik nekik. Nagyon is rosszul érzik magukat benne. És még egy dolog, amit nem bírok eleget hangsúlyozni. Az hogy más (az emberek többsége) gyökér módon tartja a teknőcöket, az senkit nem jogosít fel ugyanerre. És ez az igaz úgy általában az összes hüllőre.
2015. nov. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
értem de ivel iskolásként nem kapok pénzt, nincs miből félretennem, nincs mit ráköltenem. anyukámék dobnak meg néha néha egy egy huszassal ha besegítek nekik dolgozni.abbola kis pénzből megveszem egy évre a tyúkoknak,a görög teknősöknek, az ékszerteknősöknek a papagájoknak és a varjaknak, kutyáknak macskáknak a plusszokat(játékok, jutalom falatok vitaminok esetleg ygógyszerek stb) aztán megvesszük a takarmányt mindig egy évre előre. nekem csak az a dolgom hogy a tedtvéreimmel együtt játszak szórakozzak az állatkákkal,mert szeretem őket! az ékszikkel nem lehet játszani egyfajta haszonból tartjuk őket, attól függetlenül még nincsenek letojva megpróbálok mindent megtenni hogy jól érezzék magukat de ilyen nagy akvárium nem férne be sehová. az év más szakaszaiban jól érezhetik magukat a kb 700 literes kerti tóban. ennyit errről..a tenyésztő akit kérdeztem egyáltalán nem rosszindulatú azért hiszek neki mert a barátom és tisztességes ember.
2015. nov. 14. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!