Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Tudtok mondani olyan hüllő...

Tudtok mondani olyan hüllő fajtát, amit kézbe lehet venni?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy ők alapvetően nem szeretnek kézben lenni,csak az emlősök,de azt a szüleim nem engedik,mert allergizál...


Szakállas agámára szokták mondani



2015. nov. 25. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Gekko, gyíkok, bizonyos kígyók.
2015. nov. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A hüllők többsége csak eltűri a kézbevételt de nem kifejezetten szereti. Agámáf is ilyenek. Ha olyan kapcsolatot szeretnél kialakkitani vele mint egy kutyával akkor felejtsd el. Ezeknek az állatoknak kifejezetten ártalmas tud lenni ha folyamatosan baszogatva vannak, napi szinten kézbe vannak véve (nem 5-10) percre gondolok. Ajánlom, hogy gondold meg mert az amugy se hosszú életű szakállas agámáknak eltud vinni pár évet az életéből az állandó stressz.
2015. nov. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ugy tudom a sun nem allergizal.

amúgy nincs ilyen.valassz akkor kopasz macskát(nem tudom a fajtajat)

2015. nov. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen igaz, amit a korábbi hozzászóló írt az agámákról. Ez nálunk is szmélyiségfüggő, illetve szoktatás kérdése, van amelyik szeret kézben lenni, van amelyik kevésbé. Alapjáraton a házkidvencek többsége úgymond kényszerből él a házban, nem jókedvében, de ha rendes körülmények között tartod, figyelsz az igényeire, akkor stresszmentes boldog élete lehet egy agámának is, ugyanúgy, mint egy mit tudom én, tengerimalacnak.


Nekem jelenleg 2 agámám van, az egyikük eltűri a kézbevételt, de jobban szereti,ha békén hagyják, őt csak akkor veszem ki ha muszáj.


A másik viszont imád kijönni, ha berakom a kezem a terráriumba már mászik fel rajta, szeret a karomról, vállamról nézelődni, mászkálni a házban.


Stresszes csak akkor lesz, ha nem szoktatod rendesen kézhez, hanem erőszakkal kiveszed akkor is, ha ő egyértelműen nem akarja.

Illetve akkor, ha nem eteted megfelelően, nem használsz megfelelő világítást, fűtést stb.


Kezdő hüllőtartóként kifejezetten ajánlom az agámát, ha be tudsz szerezni mindent, amire szüksége van, és elég szabadidőd illetve pénzed van a körülményes gondozására.

2015. dec. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,már nem aktuális
2015. dec. 4. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!