Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szeretnék egy zöld leguánt....

Szeretnék egy zöld leguánt. Milyen nehéz őket tartani? Kb. mennyibe kerül komplett az állat (terrárium, állat, stb. )? Milyen az állat természete, hogy kell vele jól bánni hogy neki "tökéletes" élete legyen?

Figyelt kérdés
Igazából az fogott meg benne a legjobban ,hogy nem kell tücskökkel etetni, az etetéséről sokat olvastam és mindenhol azt írják hogy fehérje nem kell nekik ez igaz?

2015. dec. 21. 13:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Nem kezdőknek való! Hatalmas hely is kell neki!
2015. dec. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Első hüllőnek felejtsd el. Nem rosszból írom de tényleg.

Nem nagyon szoktak nekik a hagyományos értelemben vett terráriumot kialakítani, mivel ekkora üvegterráriumot csak a helyszínen raknak össze, nem lehet mozgatni, és iszonyatosan drága (tapasztalat). Nálam egy pár van beköltöztetve a gardrób szoba helyére. 3m*2.8m*1.55m (m*sz*h). Kell nekik is fehérje csak teljesen másképpen, illetve más mennyiségben. A fehérjével az a baj,hogy rendkívül hajlamosak a köszvényre. Összességében nyugodtan számolhatsz egy családi nyaralás árával mire beköltözik az állat. Ez addig tart amíg nem kell neki orvosi ellátás... nah akkor pedig jöhet a családi malacpersely feltörése.

2015. dec. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ugyanazt tudom mondani, mint az előttem szólók. Láttam már rosszul tartott leguánt leszáradt ujjakkal, nem volt kellemes. Korához képest kicsi is volt, ráadásul agresszív. Mindezt azért, mert az állatra volt pénz, de a megfelelő felszerelésre nem.
2015. dec. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor mit javasoltok kezdőknek? Van valami olyan hüllő amit nem kell tücskökkel meg csótányokkal etetni?
2015. dec. 21. 21:16
 5/13 anonim ***** válasza:
Nézz utána, ha annyira akarsz egy állatot. Te írtad ki a kaméleonos kérdést is?
2015. dec. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Írtam már ki kaméleonos kérdést is. Gondolkoztam azon is, egyébként nem véletlenül itt kérdeztem meg ,hogy milyen való kezdőknek mert ha pl: ide beírom teljesen más kérdéseket hoz ki, ha google-re beírom akkor meg olyanokat hoz ki pl: Hüllőt akar a gyerek, mit vegyünk neki? stb... Ezért kérlek meg titeket arra hogy mondjátok meg milyen való kezdőknek. Egyébként ezen az elven semmilyen kérdésnek sem lenne értelme.... oda írod hogy nézz utána, ezt bármelyik kérdéshez írhatod és a kérdezők ugyanúgy nem kapnának választ a kérdésekre, és szerintem nem véletlenül kérdezik meg itt mert lehet hogy ők sem találják a válszt.
2015. dec. 21. 22:59
 7/13 anonim ***** válasza:
Kígyókat nem nagyon kell tücsökkel etetni ;)
2015. dec. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Ha valaki tud még olyan állatokat amiket nem kell bogarakkal etetni és kezdőknek megfelelő az írjon még ha kérhetem! :)
2015. dec. 22. 12:45
 9/13 anonim ***** válasza:

Esetleg ha írnál valami konkrétumot! Nekem eddig az jön le, hogy az általad keresett hüllő nem létezik! Nem probléma, találkoztam sok szülővel aki ugyan ebbe a gondban volt. Túl kell rajta lépni, el kell fogadni, hogy neked nem lesz hüllőd.


Szerintem a te szempontjaid ilyenek lehetnek! Javíts ki ha tévedek:

-Ne egyen élő vagy állati eleséget.

-Ne legyen drága.

-Lehessen kézbe venni.

-Ne legyenek extrém tartási körülményei.

2015. dec. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Az én szempontjaim:

-Ne egyen bogarat, de ha van olyan hely ahol segítenek leküzdeni a bogár fóbiámat akkor ehet felőlem bármit.

-Lehet drága, eredetileg is úgy terveztem hogy gyűjtök rá, és nem gondoltam ,hogy 30.000 alá fog menni az összérték.

-A kézbevétel dologról lemondtam mikor hüllőt akartam, olvastam róluk és amikor megláttam hogy nem nagyon szeretik a kézbevételt akkor egy kicsit elkeseredtem de aztán tovább léptem.

-Még annyi lenne ,hogy ne legyen "ronda" vagy mi. Mert még a szüleimmel lakom és ezért anyám a külső alapján mondja meg, ez lényegébe nem az én szempontom, a kaméleonra még azt mondta oké, de a kaméleon az kezdőknek való, mert nem szeretném az állatnak megkeseríteni az életét.

-Az extrém körülmények alatt mit értesz?

2015. dec. 22. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!