Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ékszerteknősöm nem érzi jól...

Ékszerteknősöm nem érzi jól magát szerintem, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Van egy hieroglifás ékszerteknősöm, 2,5 éves. Egy nagy 80 literes akvaterráriumban van, kifejezetten ékszerteknősöknek, állatkereskedésben vette az előző tulaj, így a hellyel nem lehet gond szerintem! Van napozó köve, szokott, imád is sütkérezni a napozó lámpa alatt. A vize 27 fokos, legalábbis a vízmelegítő annyira van állítva. Naponta kap enni, nem is keveset.. Azonban! Állandóan kaparja a terrárium (vagy akvaterrárium, de ez hosszabb) felém eső oldalát. Ebből logikusan következtettem hogy ki akarna jönni esetleg mászkálni, de ha ki rakom a földre kapar előre ezerrel, megy, aztán be bújik valami mögé, majd elő jön rohangál fel alá tele van energiával.. nem lehet meg fogni ha meg fogok kalapál a levegőben. Volt hogy 30-45 percig kint hagytam had mászkáljon az egész lakásban, félig azért figyeltem rá, majd vissza tettem ugyanúgy nyugtalan, kaparja az üveget. Megőrülök mert ez estére amikor tudja hogy kaja idő annyira be pörög volt hogy egyszer meg indult a vízben jobbra balra fel alá iszonyatos sebességgel 5 másodpercig kb. Szinte megőrült. Már nem tudom mi lehet a baja! Tiszta vízben tartom, hetente cserélem és pucolom az egész lakhelyét, nem abban etetem így olyan gyorsan nem is koszolódik. Unatkozna?

2015. dec. 22. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem megtanulta, hogy mindig tőled kap enni, ezért lesz izgatott, ha meglát. Ilyen idősen már elég két naponta etetni, az ne zavarjon ,hogy látszólag még éhes, ő mindig enne. Még annyi, hogy ha sokszor veszed ki, attól is csak ideges lesz. Illetve nem írtad, hogy most mekkora, de azt jobb ha tudod, hogy a kifejlett teknősnek ez a terrárium is kicsi lesz, legalább 300 literes kéne majd neki, de ha hieroglifás, akkor lehet hogy még nagyobb, mivel nagyobbra nő, mint a közönséges ékszerteknős.

2015. dec. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80l?? Ne csodáld, hogy menekülni akar belőle...
2015. dec. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

kicsi helyen tartod. úgy 120*60cm vagy 140*70cm alapterület a minimum lenne ahhoz,hogy jól èrezze magát. ès úgy 30-40cm magas vízoszlop.

ès nem ártana beszerezni egy szűrőt,hogy ne kelljen hetente takarítani. a vízhőfok is magas szerintem.

mit kap enni? milyen a világítás?

kivenni meg NEM szabad egy víziteknőst,max takarítás idejère átteni egy VÍZZEL töltött lavórba. de csak így a földre nem szabad kirakni.ez neki hatalmas stressz, azèrt rohangál össze-vissza. szóval alapvetően rosszul tartod. ezen gondolkozz el, olvasgass a tèmában.

ès mindenkèpp kapjon egy 2-3x nagyobb akváriumot. ès ne vedd ki..ès a szűrőt se felejtsd el.

kellemes ünnepeket!!

2015. dec. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!