Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Igėnyli, vagy esetleg...

Igėnyli, vagy esetleg ártana neki?

Figyelt kérdés

Most kaptam egy ékszerteknőst.(szobában van,akváriumban.)

Ugy gondoltam naponta kiveszem es elengedem egy kicsit a hazban(persze figyelnek ra),vagy ha esetleg jobb ido lesz akkor az udvarra is kivinnem.

Ez artana neki?



2015. dec. 26. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Igazából egy hüllő sem igényli és nem is szereti, ha kiveszik, az ékszerteknős sem. Főleg, hogy neki a víz a természetes közege, ott van elemében, a szárazföldön igaz, hogy nem pusztul el, meg elég gyorsan is tud mozogni, de sokkal sebezhetőbb, ezért nem érzi biztonságban magát a szárazon. Ezért kell megfelelően nagy akváriumban tartani, hogy kiélhesse a mozgásigényét.

Kellemes Ünnepeket!

2015. dec. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod.Neked is!:)
2015. dec. 26. 21:03
 3/5 anonim ***** válasza:

ne vedd ki. szerintem is megoldás a nagy akvárium.azon belül kimászó,hogyha szeretne kicsit megszárítkózni.

én nem nagyon veszem ki a tekijeimet, stresszesek ,látszik rajtuk(amikor takarítom az akváriumot,akkor muszáj kivenni) ezen felül én nem venném ki. pont kárt teszel vele

2015. dec. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2015. dec. 28. 18:29
 5/5 anonim ***** válasza:

szerintem ez akkor sem egészséges. még egy szárazföldi teknősnek sem jó,hogyha csak úgy kib*asszuk a csempére hogy járkáljon. az ő ízületeinek is jobb a természetes talaj(föld). de egy vízi teknősnek meg ez tényleg inkább árt..én biztos nem tenném ki felesleges stressznek a tekimet. de felőlem azt csinálsz amit akarsz.

amúgy a házibarkács nevű oldalon szerinted mennyi hozzáértő ember van? mégha teknősfórumon látnád,vagy valami komolyabb oldalon..

amúgy valamilyen szinte igaza van a cikknek, tényleg fogságban tartjuk őket. egy jó nagy kertitó, mellé leválasztva egy pár m2 szárazföldi rész..az lenne az igazi. de ha ez nem megoldható, akkor egy jó nagy akvárium kell, abban kialakítva egy rész, ahova kimehet bátran sütkérezni, megszáradni. és egy jó magas vízoszlop.. így érzi a legjobban magát, nem kint a konyhában a padlón.

2015. dec. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!