Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknos gazdik, tapasztalatok?

Teknos gazdik, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Mar kineztem az allat kereskedesben egy ekszerteknost,csak nem akartam tapasztalanatnul elhozni.

Elsosorban uzenem azoknak akik azt mondjak akvaterrariumba kell rakni,hogy en nem abba fogom, mert azt mondtak ha csinalok neki napozot akkor jo lesz,ezert csak sima akvariuma lesz.

1. Naponta hanyszor kell etetni?(kisallat boltban lehet kapni teknosoknek valo szaraz halat,en azzal etetnem.)


2.Milyen cuccokat rakjak be neki?


3.Az akvariumhoz nem kell semmi csak lampa?(pl szűrő..tudom hogy az a halakhoz kell csk hogy hsonlo dolgok nem kellene bele?)


4.A viznek szobahomersekletunek kell lennie?


5.A panceljat kell tisztitani?


Irjatok ha kihagytam valamit!!

Koszonom a valaszokat.



2015. dec. 27. 13:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az akváriumba ne rakj sok mindent, az csak a mozgásterét szűkíti, elég a kilépő és az aljzat, mert azt szeretik túrni. Etetni míg kicsi, naponta kell, de ne szárított, hanem fagyasztott kishalat adj neki, mivel a szárítottnak a tápértéke igen alacsony és vitaminhiányt okozhat. Persze adj neki mást is: fagyasztott gerinctelenek (szúnyoglárva, kisrákok), idősebb korában egyre több növényi táplálékot is eszik. Szűrő nagyon ajánlott, ha nem akarod, kétnaponta tisztítani az akváriumot, mert elviselhetetlenül büdös lesz. A vízhőmérséklet 25 fok körül ideális, ezért rakjál be egy fűtőt is, ha a szoba és a víz hőmérséklete között több mint öt fok az eltérés, akkor vagy le kell fedni, vagy melegítőlámpát kell alkalmazni, mert ha hideg levegőt szív be, akkor tüdőgyulladást kaphat. Kell még neki UVB lámpa is, amely a D-vitamin termeléshez szükséges. A páncélját lehet óvatosan tisztítani, ha nagyon algás, de ha nem, akkor sem lesz semmi baja. Viszont azt jobb ha tudod, hogy ezek a kicsi teknősök pár év alatt 20-30 centisre nőnek, annak meg már igen nagy hely, minimum 300 literes akvárium szükséges, vagy kerti tó. Remélem, hogy segíthettem.

2015. dec. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Koszonom,sokat segitettel.:)

Az UVB lampa az nagyon fontos? Nem pontolna az hogy neha napra teszem es ott van egy ideig?

2015. dec. 27. 14:12
 3/4 anonim ***** válasza:

hát ha egész nyáron kint van a kertitóban, akkor nem szükséges telente az uv lámpa. de ha csak úgy nyáron néha kivinnéd pár órára napozni, akkor ugyanúgy kell uv lámpa.

és ez a kiviszem napozni amúgyis veszélyes dolog. hőgutát is kaphat, ha nincs hova elbújnia a nap elől. én egyszer kivittem a teknősömet a kerti asztalra egy kisebb akváriumba. az akvárium fele árnyékban volt, direkt így raktam le. 10 perccel később már az egész akváriumot sütötte a nap...ha nem veszem észre,könnyen hőgutát kapott volna..szóval én inkább vennék egy lámpát, kevésbé kockázatos.

és igen,jól írta az 1#, inkább élő vagy fagyasztott eleséget kapjon. vízicsigák,vízinövények,édesvizi rákok,halak jöhetnek élve vagy fagyasztva. a szárított dolgok nem sokat érnek. mint nekünk a csipsz kb. szval azt ne erőltesd.


a páncélját én nem szoktam tisztítani. de ha mondjuk olyan helyen élsz,hogy a víz keménysége magas, szóval vízkövesedik, akkor érdemes néha egy puha fogkefével ledörzsölni a vízkövet a páncéljáról. de nálunk pl ez nem kell.


és igen, szűrő is kell. amikor nekem elromlott, 2 nap alatt olyan zsíros,hártyás lett a víz felszíne..el se hittem. tényleg sokat tesz a szűrő, elengedhetetlen.


kisteknősöknél mindenképp kell vízmelegítő. nagyobbaknál már sztem nem muszáj, de pl ha télen jól lehűl a szoba ahol van az akváriuma,akkor muszáj vízmelegítő. és melegítő lámpa is a kimászóra irányítva.. az uv lámpán kívül.

ja és ha akarsz ültetni növényeket is,akkor ahhoz is jól jön a lámpa. de a tekinek is kell.

2015. dec. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
amúgy ha jól tudom akvárium és terrárium van. ha az akváriumot úgy rendezed be,hogy van neki szárazulat ahova kimehet, míg a nagy részében meg víz van,akkor az már akvaterrárium.
2015. dec. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!