Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kezdő hüllőtartónak milyen...

Kezdő hüllőtartónak milyen állatot ajánlanátok? Előnyök-hátrányok?

Figyelt kérdés
Anyagilag nem vagyunk eleresztve, de felelős gazdik szeretnénk lenni, ezért is akarjuk alaposan körüljárni a témát. Kutyával és macskával van tapasztalat, hüllővel még nincs.
2015. dec. 29. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
gekkó
2015. dec. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ugribugrikukac ***** válasza:
szakállas agáma
2015. dec. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mit jelent az anyagilag nem vagyunk el eresztve? Ha 20-30ezer forintot szánsz rá akkor felejtős. Legalábbis a felelős állat tartás biztos.
2015. dec. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

azt jelenti, hogy nem a legkulonlegesebb es legdragabb allattal akarunk villogni,aminek a tartasa havi szinten egy vagyon-vagy akar 20-30 ezer havonta. Nem is ertem a kirohanasodat,azert kerdeztem mert egyenlore kevesbe vagyok kepben az arakat illetoen,de bizonyara letezik olyan hullo ami gondos tartassal sem kerul annyiba mint egy harmadik gyerek teszem azt.

a ket ajanlast koszonom,utanaolvasok!


igazabol a fiam miatt merult fel a dolog,6eves,allatmanias,a hullofelek a kedvencei. nyilvan en gondoznam es csak nevleg lenne az ove, de o tenyleg gondos es odafigyelo,eddig sokszor bebizonyitotta marma

2015. dec. 30. 11:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem volt ez kirohanás, se semmi! Ezek a tények! Attól, hogy valaki rosszul tartja a hüllőit neked nem kell feltétlen követni ezeket a butaságokat! Egy kezeden megtudod számolni a hüllős topikban hány olyan ember van aki nem csak tart hüllőt hanem tudja is, hogy mit beszél!

Olcsó hüllőt nem fogsz találni! Lehet, hogy neked nincs szükséged túlságosan egzotikus vagy ritka állatra, de a felszereléseik, táplálék állataik, orvosi ellátásaik közelítően ugyan annyiba kerülnek!

Nagyon sokan tartanak leopárd gekkót mert relatív olcsón beszerezhetőek a normál színváltozatok de az emberek többsége egy nevetségesen kicsi helyen tartja, teljesen egyedül a kifejezetten társas állatot amit csoportban érdemes tartani.

Nem hajlandóak megvenni a minőségi vitamint amit még olyan tenyésztők/szaporítók is használnak akik az utolsó állatot is a profitszerzés miatt tartanak, pedig nekik is olcsóbb lenne megvenni 800ft-os Ca-t a 3000ft helyett! vagy az 1200ft-os multivitamint a 6000ft-os helyett!

El kell azon gondolkozni, hogy aki 50-100 hüllőt tart otthon és megveszi a minőséget pedig azzal gyakorlatilag a saját profitját csökkenti akkor nem lehet az annyira pénz lehúzás!

Egy hüllőnél nem az állat fog sokba kerülni! Még csak nem is a felszerelés! Minőségi fogyóeszközök.

8 havonta új UV-B kompakt fénycső, minőségi vitaminok,eleségállat, orvosi ellátás!

Nem tudom, hogy hol laksz de Magyarország szinte semennyire nincs lefedve olyan állatorvosokkal akik értenek a hüllőkhöz. De ha sikerül is kifogni egy ilyet akkor egy parazitás szakállas agámánál simán letesz eléd egy olyan összegű számlát mint a teljes havi konyha pénz egy 3fős családnak!


Mindenki azt csinál amit akar! Lehet hinni a csodákban, meg menni a saját feje után, de... mások hibájából mindig jobb tanulni!

Több mint 20 éve tartok hüllőket, ezalatt láttam már mindent, beszéltem a legkülönbözőbb hozzá állású emberekkel a témában! Megváltoztatni nem akarom senki nézőpontját, te is azt csinálsz amit akarsz! Én csak remélni tudom, hogy nem az lesz itt a következő kérdésed, hogy "mi lehet a baja XYZ állatnak, a kisfiam sír, mert szenvedni látja" és társai!


Peace and love!

2015. dec. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szakállas agáma, leopárdgekkó, csodagekkó, gabonasikló, királysikló, patkánysikló, ázsiai víziagáma, zöld anolisz, barna anolisz, madagaszukári nappaligekkó, aranyporos nappaligekkó, koch-nappaligekkó, aranygekkó!
2018. febr. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!