Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Tekihez vettem használtan...

Tekihez vettem használtan szűrőt, eladó szerint kb 10 éves gép (Eheim), pár másodpercenként levegőt is nyom vissza a vízbe, ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Kb az első egy órában nem volt ilyen, kb fél órája így megy, leállítsam, vagy mi lehet a gondja?
2016. jan. 23. 11:47
 1/5 A kérdező kommentje:
Befelé nem szív levegőt, csak kifelemenet, cső és gép csatlakozásnál nem levegős, szigszalaggal is körbetekertem.
2016. jan. 23. 11:48
 2/5 A kérdező kommentje:
1016-os típus
2016. jan. 23. 11:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha sok az oldott levegő a vízben, akkor a kavitáció miatt a szivattyúban belül felszabadul gáz formában annak egy része.
2016. jan. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát, egyre sűrűbben nyomta, így kihúztam, most bedugtam, egyáltalán nem keringeti a vizet... Ennyit bírt ezek szerint?
2016. jan. 23. 12:59
 5/5 Mózes Adrián ***** válasza:

Amit tudsz csinálni:

A szűrőt szedd szét és öntsd ki belőle a vizet majd szereld össze nézd meg jól zár e a fedele illetve a tömítés sanszos hogy cserélni kell. Kend be szilikon zsíral a tömítést! Légtelenítsd le a szűrőt (Befolyó ágaz a víz alá helyezet és a kifolyót megszívod hallod hogy folyik bele a víz mikor megtelt bedugod a konektorba.

Várasz 5 percet utánna párszor finomat megdöntöd jobbra balra hogy távozzon a felesleges levegő.

Ilyenkor még zúghat várj vele pár órát.


Ha még mindig szívja a levegőt akkor tömítés csere ill átnézni hogy lehet a hiba


Ha nem nyomja a vizet rotor csere. Kb ennyit.

2016. jan. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!