Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szeretnék egy gabonasiklót de...

Szeretnék egy gabonasiklót de a szalmonellát el lehet kapni tőle? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Mindennel tisztában vagyok a tartásával kapcsoltaban(etetés,terrárium,tisztitás stb.),de van egy aggodalmam a szalmonellával kapcsolatban.Ezt az ember elkaphatja a kigyótól?A gabonasikló hordozza ezt a baktériumot?Esetlelg közvetlen vagy közvetlenül lehet elkapni?Válaszaitokat előre is köszönöm!

2016. jan. 23. 11:52
 1/5 Platypus ***** válasza:
100%
A kígyód pontosan akkora veszélyt jelent rád, mint egy doboz tojás a hűtőben. Igen, néha hordozzák ezt a baktériumot. De ha betartod az alapvető higiéniai szabályokat és nem nyalogatod a kígyót, semmivel sem nagyobb a kockázat mint egy rántotta elkészítése.
2016. jan. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kicsi a kockázata, hogy elkapod. Nyilván nem fogod nyalogatni, puszilgatni, megenni nyersen, ha simogattad, evés előtt moss kezet. Egy kis odafigyeléssel minden rendben lesz.
2016. jan. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
szia nekem is van egy gabonasiklóm és egyáltalán nem veszélyes ugy ertem attol ne agodj hogy elkapsz tole valamit igazán tiszta állat a macska és a kutya koszosab tőle :D
2016. jan. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat!:)
2016. jan. 23. 14:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Simán el lehet tőle kapni. Semmi köze a tisztaságához.

Egyszerűen nem kell tapogatni (amúgy se) ha pedig mégis, akkor pedig rendes kézmosás és nem igazán lehet baj.

2016. jan. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!