Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan etessem meg a teknőst,...

Hogyan etessem meg a teknőst, ha nem akar enni?

Figyelt kérdés
Van egy négy éves tarajos teknősöm, és nemrég megbetegedett. Voltam vele orvosnal es gyogyszert is kapott. Azt viszont elfelejtettem megkerdezni azvorvostol hogy hogyan es mivel etessem. Már lassan két hete egy falatot sem evett ( csoda hogy még él !!! ), és félek hogy éhen hal vagy valami. Próbáltam már mindent, mé a szájába is beletettem de mindig kiköpi. Esetleg ha valaki tudna valami jó tanacsot, vagy megoldast, nagyon halas volnek! Köszi előre is!!!
2016. jan. 25. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Hány fokos a víz, mert ha hidegebb, akkor lecsökken az étvágyuk. Illetve eddig mivel etetted?

2016. jan. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amúgy milyen betegsége volt?
2016. jan. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A víz megfelelő hőmérsékletű ( 28 fokos). Az állatboltban vettem teknős tápot, és azzal etettem. Szemgyuladása és tüdőgyulladása van. :(
2016. jan. 25. 16:47
 4/6 anonim ***** válasza:
A tüdőgyulladásnak legtöbbször az az oka, hogy nincs lefedve a terrárium, így a teknős hidegebb levegőt lélegzik be, mint a vize. A szemgyulladásnak pedig az A-vitamin hiány, ami a rossz táplálás következménye (például a gyári teknőstáp is ide tartozik). Vagyis fedd le a terráriumát, adj neki normális táplálékot, legfőképpen fagyasztott kishalat, illetve ha még kisebb helyen van, vedd meg neki a felnőtt méretéhez megfelelő terráriumot, ami olyan 200 liter körüli.
2016. jan. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Teknőstáp helyett vegyél fagyasztott halat, szintén állatkereskedésben lehet kapni, és néha-néha pici csirkemájat is adhatsz neki. És néha vehetsz pár kishalat meg csigát, szereti levadászni őket.

A száraz táp csak kiegészítő legyen.

A vize pedig legyen tiszta, attól is lehet a szemgyulladás.

2016. jan. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Már helyre jött, és eszik rendesen.
2016. jan. 31. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!