Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Eljött az ideje, hogy ékszerte...

Eljött az ideje, hogy ékszerteknőseim új otthont kapjanak, ajánlanátok nekik műanyag ládát vagy mindenképp az üveg a nyerő?

Figyelt kérdés

Eddig üveg akváriumban voltak, napozóval, szűrővel...mindennel ami kell, viszont kezdik kinőni, ezért cserélnem kell...a baj az, hogy ez is nagyon nehéz volt már (még víz nélkül is), így a takarítása is nehézkes volt...

Arra gondoltam, hogy műanyag ládát veszik nekik, teszek bele kavicsokat, köveket, és természetesen a teknősökhöz tartásához szükséges többi dolgot is


Mi a véleményetek erről?

A helyük alacsonyabban van, mint a lakás többi része, így nem egész nap csak a műanyag ládikót tudnák bámulni...


ja és nyáron (meg ha jó idő van), akkor egy nagyobb kerti tóban múlatják az időt...


2016. febr. 14. 12:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én maradnék az üvegnél.

De miért hurcolod a terráriumot a fürdőbe? Én mindig a vizet viszem a terráriumokhoz, így nagyon egyszerű a takarítás.

2016. febr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

mert magát az akváriumot is ki szoktam tisztítani, nem csak a szűrőt, meg a többi dolgot

vagy te pl azt hogy oldod meg?

2016. febr. 14. 12:34
 3/11 anonim ***** válasza:

1-es vagyok:

Nekem mondjuk hörcsögeim vannak.

Miután mindent kipakolok, lemosom ecetes vízzel a terrárium összes belső felületét. Aztán lemosom tiszta vízzel is és kész. A lemosáshoz van egy spriccelős fejjel ellátott kis locsolóm, amit eredetileg valamilyen növény ápolásához árultak. Szóval lespriccelem esetes vagy éppen sima vízzel a felületeket, letörlöm szivaccsal vagy papírtörlővel és kész. (A külső felszín nem lesz koszos, vízköves sem, hiszen azt sose éri víz, elég a port letörölni.)

2016. febr. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: a te esetedben megdönteném a terráriumot (pl. alátennék egy könyvet vagy valamit az egyik oldalára, persze úgy, hogy stabil legyen), hogy kimerhessem a maradék vizet is. Amikor nekem kellett hasonlót csinálni, félkör keresztmetszetű almos kanalat vettem erre a célra.
2016. febr. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ :)

van olyan kis cső (amivel pl leszívják a kocsikból az üzemanyagot) arra gondoltam, h beszerzek egy ilyet és azzal ugye ki tudom szívni a vizet az akváriumból...csak sztem nem lehet olyan szépen kitisztítani a sarkokban lerakódott algát...ha meg ecetet használok úgy, h nem öntöm ki az akváriumból a már ecetes vizet, akkor ecetes marad a víz benne...abba meg nem szívesen tenném bele a tekiket...nem tudom érthetően fogalmaztam-e :D

2016. febr. 14. 13:18
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem szépen lejön egy sima mosogatószivaccsal is, esetleg használhatsz olyan kaparót, amit a kerámiatűzhelyekhez szoktak adni. Ha pedig az ecetes vízben nem áztatni akarod a terráriumot, csak bespricceled a koszos részt vagy ecetes vízben átitatott szivacsot használsz, akkor csak letörlöd és kész.
2016. febr. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Teknősnek sokkal jobb lenne folyami homok (agyagmentes) aljzatnak. Szeretnek mindent megenni és a kis kavicsok akár végzetes bélelzáródást tudnak okozni (tévhit, hogy kell az emésztésükhöz). Másfelől sokkal, de sokkal könnyebb homok aljzatot takarítani, mint a követ. Régen nekünk is kavics aljzat volt és katasztrofális volt mindig mindent kiszedni és kimosni. A homokot egyszerűen lehet takarítani egy újonnan megvásárolt tésztaszűrővel is, de a minap láttam pont erre a célra kitalált kis kézi szűrőt egy kereskedésben. Az ember egyszerűen a koszos homokot felveszi vele és szitálja, a homok átmegy, a mocsok marad. A kőnél a kövek közzé bemegy mindenféle oda nem illő dolog (ezért is kell kivenni az egészet), a homok szoros illeszkedése miatt ez nincs, minden a felszínen marad. Szóval nagyon ajánlom neked a homokot, az első alkalommal nagyon melós megtisztítani, de utána sokkal biztonságosabb és sokkal könnyebben tisztítható környezetet fog jelenteni. Egyébként imádnak is benne ásni a teknőcök.


Mindenképp maradj akváriumnál, használtat vegyél, az akvarisztikai termékeket használtan erősen csak ár alatt lehet eladni, szóval olcsón tudsz szerezni nagyokat is. 200-300 literig a sérülés sem gond, én kezdő akváriumnak egy sérült 160-as vettem, kb. 1000 forintos sziloplaszttal megragasztottam és azóta is tökéletes. Nem lett a legszebb, de a célnak tökéletesen megfelelt. Szóval szerintem nézelődj vaterán vagy valami akvarisztikai oldalon.


Takarításhoz, ha homokra választasz csak egy kézi tésztaszűrő kell meg egy szivacs alga ellen. Esetleg 1-2 vödör, az sose árt. A vízleszíváshoz tudsz vásárolni bármilyen akvarisztikai oldalon csövet, a minap vettem 16/22-eset, 800 forint métere, de vannak kisebb átmérőjű csövek is olcsóbban. Ez egy normális külső szűrővel nagyon megkönnyíti a takarítást.

2016. febr. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Huhh köszönöm szépen a válaszokat, nagyon hasznosak voltak, megfogadom a tanácsokat! :-)
2016. febr. 14. 21:47
 9/11 anonim ***** válasza:

Üdv!

Én is inkább az akváriumot ajánlom, mert szerintem sokkalta jobb az, hogyha nem felülről kell szemlélni, az állatkáknak is jobb. Tisztításnál semmiféleképpen ne használj vegyszert!!! Én nem szoktam elvinni az akváriumot, hanem egy kis csővel és némi fizikával kiszívom a vizet vödrökbe, amit aztán kiöntök. Aztán lespriccelem, megdörzsölöm egy kicsit, majd papírtörlővel szárazra törlöm. A könyv alátételt régebben mi is csináltuk a kisebb akváriumnál, de már macerás. A sarkokat így is gyönyörűen meg lehet tisztítani a mocsoktól. Ó, és szerintem jobb az , ha állványra rakod, így nem kell hajolgatni annyira. Kis kavicsokat aljzatnak szerintem sem praktikus rakni, mi a szárazföldjükre raktuk a föld felé (szoktak tojást rakni). Aztán a lány sokszor kimegy, és a szájában viszi le a kis kavicsokat, majd megeszi. Ha te is így tennél, ügyelj a nagyságra!

Amúgy az is tévhit, hogy a felnőtteket heti egyszer elég etetni, a szakkönyveket már csak érdekességképpen olvasgatom, de néha nagyon nagy hibákat is vétenek benne. a kerti tó nagyon jó, sajna mi panelben lakunk.

2016. febr. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, a heti egyszeri dolgot a halra értik, ezt értik sokan félre. A hal a fő eleség, de mi sem csak húst eszünk, ugye? Az ékszerteknősök ahogy öregednek úgy állnak át egyre inkább a növényi táplálékra. Kiskorukban naponta kell hal és nem is igazán kell növény, majd úgy fél éves koruktól már igénylik a növényt is. Növénynek (csak vízi növényekről van szó, ami természetes közegükben is megtalálható táplálék forrás) folyamatos jelleggel kell bent lenni nekik, hogy amikor kedvük van tudjanak enni. A halat viszont fokozatosan csökkenteni kell amíg fel nem nőnek. Mire teljesen kifejlődnek már csak 3-4, de legritkábban hetente egyszer esznek halat, a többi táplálékukat a vízinövények széles skálája kell hogy adja.


Állványról nem emlékszem, hogy lett volna szó, de ha nincs, akkor én is támogatom az ötletet. A padló környezetében pár fokkal hidegebb a levegő, így különösen télen még pár fok hőmérséklet különbséggel a vízhez képest könnyen összeszednek egy megfázást vagy rosszabbat.

2016. febr. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!