Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Találtam egy békát (elég...

Találtam egy békát (elég rossz állapotba van) mi a teendő? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ma mikor jöttem be a kapunkon akkor vettem észre a járda mellet a földön, a hátán feküdt és amikor fölvettem hogy megnézzem él-e még akkor rúgott egyet. Gyorsan behoztam és beleraktam egy kis edénybe, szobahőmérsékletű vízbe.Utána rákerestem a neten és kiderült, hogy egy erdei békáról van szó, azt is olvastam, hogy ezek októbertől-márciusig téli álmot alszanak. Úgyhogy most nem tudom mit kezdjek vele, néha rúg egyet, de elég ritkán. Abba se vagyok biztos hogy életben van még egyáltalán. Ha valakinek van ötlete arr vonatkozóan , hogy mit tudnék kezdeni vele, vagy bármi hasonló az írjon kérem.

Előre is köszönöm!



2016. febr. 25. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Az erdei béka biztos szeret vízben aludni?
2016. febr. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne vízbe tedd,hanem nedves földbe,sokkal jobb.
2016. febr. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Platypus ***** válasza:
100%
A meleg idő miatt elég sok béka felébredt, ha volt felétek hirtelen lehűlés, az magyarázhatja miért van ilyen állapotban. Egy egészséges erdei békát nem tudsz csak úgy megfogni, akkorát ugrik hogy csak pislogsz a hűlt helyére. A vízből vedd ki, épp elég ha nedves itatósra teszed. Várj holnapig, és ha jobb állapotba kerül engedd el, védett állat. Ha nem, akkor leadhatod valamelyik természetvédelmi mentőponton. Bár ha a hőmérséklet volt a baja, rendbejön holnapra, ha meg nem akkor sajna úgysincs sok esélye.
2016. febr. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hirtelen jobb nem jutott az eszembe, de úgy raktam bele, hogy a fele kilátszódjon belőle (kb. 0.5 cm vízről van szó). És azért raktam bele mert mikor kint megtaláltam 2-3 foknál nem lehetett melegebb. Gondoltam hátha jót tesz neki egy kicsivel melegebb hőmérséklet, de nem értek se a békákhoz azért írtam ide. De ha van valami ötleted ami segít rajta szívesen meghallgatom.
2016. febr. 25. 17:51
 5/9 A kérdező kommentje:

Most nézem csak hogy már is jött két másik komment.

Köszi a segítsége akkor átrakom vmi nedves re.

2016. febr. 25. 17:53
 6/9 anonim válasza:
Szia! Az erdei békának a víz valóban nem segít. A váratlan melegedés csalóka lehetett az állatoknak is, biztosan így került elő ő is. Neki most normál esetben kora tavaszi napfény melegére lenne szüksége, hogy az szépen átmelegítse őt annyira, hogy bírja a még hűvösebb estéket. Jelen helyzetet nézve, ez sajnos kivitelezhetetlen...ha van rá lehetőséged, akkor vidd mentőhelyre, ahogy fentebb írták. Ha elengednéd a szabadban azt szerintem nem élné túl, ahhoz még nagyon hideg van. 2-3 fokban már ilyen állapotba került, egy fagyos éjszaka az neki felejtős.
2016. febr. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
ja és amúgy igazán szép dolog, hogy nem hagytad ott :)
2016. febr. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi, viszont szerintem már túl későn találtam meg. Nem

tudom milyen mélyen alszanak a békák téli álmot, de próbáltam egy kicsit mozgásra bírni és nem nagyon reagál rá. A mellső lábai már akkor se mozogtak amikor behoztam mereven álltak. De éjszakára azért bent hagyom, hátha kicsit összeszedi magát

2016. febr. 25. 18:54
 9/9 anonim válasza:
A földben is merev volt valamilyen szinten,annyira hűl le a testhőmérsékletük, hogy az alapfunkciókat el tudja látni a szervezetük. Aztán megérezte a múltkori felmelegedést, előmászott, és akkor kellett volna hogy meleget kapjon, hogy felmelegedjen a testhőmérséklete ( mint pl. gyíkokat is gyakran látni köveken napozni). Mivel csak a hideg fogadta, így annál is jobban lehűlt mint amennyire volt a téli időszak alatt a földben. Amúgy még az jutott eszembe, hogyha kertes házban laksz, annyit meg lehet tenni hogy szerzel valami vödröt vagy nagyobb virágcserepet, és abba beleteszed őt földdel együtt és kiviszed a kertbe, ha a lakásban nem akarsz békát teleltetni :D. Így olyasmi állapotba kerülne, mint amilyenben a földben volt
2016. febr. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!