Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Vízköves a teknősöm páncélja...

Vízköves a teknősöm páncélja ez káros, hogyan tüntessem el?

Figyelt kérdés
fiatal meg csak pár hónapos lehet decemberbe vásároltam

2016. febr. 28. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha tényleg vízkő, akkor az a le nem dobott páncéllemezkék alatt van, ergo nem fogod tudni eltüntetni, de bajt sem okozz. Ha megfelelően van tartva, konkrétan arra gondolok most ezalatt, hogy tud normálisan napozni (melegítő, uvb, általános) és nem kemény a vize, akkor lehet(bár nem hiszem) hogy ez el fog tűnni magától. De ahogy mondtam, ha tényleg csak vízkő, akkor nem lesz tőle baja.
2016. márc. 1. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

én először nagyon meg ijedtem és egy kitört hegyű cerkával le vakartam egy részét finoman (de tényleg csak keveset)

, de minthogyha vissza nőne szép lassan és csak akkor látszik amikor kimegy a kőre "napozni" a LÁMPA alá és melegítőjük is van nekik, de enni se eszik:(

2016. márc. 4. 19:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne vakarászd a páncélját, nehogy meg sérüljön. Leírnád egészen pontosan az élőhelyének a körülményeit? Akkor talán tudok segíteni, hogy min kéne változtatni, hogy ez ne legyen. Az, hogy ilyen a páncélja arra utal, hogy valami vagy hiányzik vagy valaminek nem elégséges a hatásfoka. Ahhoz, hogy segíteni tudjunk részletesen le kéne írnod mindent, hogy mit eszik, mikor, milyen lámpái vannak, milyen szűrés, hány fokos víz, stb.
2016. márc. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

a víz hőmérséklete: 26 fok általában, de 28-ra van beállítva a melegítő

szűrő nincs de hetente-2 hetente cserélem mikor milyen koszos

én minden nap próbálom etetni de nem eszik csak tegnap evett egy kevés krillt, de van hal is csak nem eszi, próbálkoztam már cseppekkel is, de az sem használt a lámpa éjszaka nem megy meg napközbe se mert sok nagyon sok napfény jut be csak este kapcsolom be.

2016. márc. 6. 08:00
 5/6 A kérdező kommentje:
a lámpa szimpla asztali de van még egy aki nem nagyon nagyobb mint a másik és az tökéletesen el van
2016. márc. 6. 08:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Elsősorban a szűrő hiánya, másodsorban pedig a megfelelő világítás hiánya lesz a ludas. Régen hallgattam az állatkereskedőre és hasonlóhelyzetbe kerültem, mint te.


Venni kéne egy külső szűrőt, olyat, aminek a névleges teljesítménye négyszer nagyobb, mint ahány liter víz van az akváriumban. Tehát példaként, ha van 300 liter víz bent, akkor 1200 lph-s (liter per óra) legyen a szűrő legalább. A teknőcöknek szükségük van arra, hogy legyen biológiai és kémiai szűrésük is, a vízcserével csak mechanikai szűrést csinálsz, tehát a sok ürüléket és hasonlókat eltávolítod, illetve a hígítás miatt kicsi kémiai szinten is elfogadhatóbb lesz, de az igazi megoldás egy külső szűrő lenne. Emellett szól, hogy én havi 1x néha 2x takarítom csak az akváriumot, akkor sem nagy munka, szóval nagyon hasznos egy ilyen szűrő.


A másik nagyon fontos dolog a világítás. A teknőcök felhasználják a Nap uv és infra sugárzását is. Kell szimplán látható fény, hogy lássanak, erre egy 6500 K színhőmérsékletű lámpa jó, ez olyan színű sugárzást bocsájt ki, mint a Nap. Nagyon fontos nekik egy jó minőségű uv lámpa, mivel az ételükből származó kalciumot csak uv sugárzással tudják felvenni. Ez aztán erősen kihat a páncéljuk fejlődésére is. És kell melegítő lámpa is, a napozó helyük felett 30-35 foknak kell lennie. Többek közt ennek a páncéllemezkék ledobásában van szerepe. Az, hogy sokat süt be a napfény sajnos nem elegendő megoldás, mivel az akvárium üvege nagyon erősen kiszűri az uv-t a fényből, így gyakorlatilag csak látnak, de nem kapnak se meleget, se számukra létfontosságú uv-t se.


Ahogy írtam régen nekem sem voltak meg ezek és az én teknőceim hátán előjöttek ezek a dolgok. Gyorsan beszereztem mindent és sikeresen megállítottam a foltok terjedését. Ha beszereznéd ezeket, akkor egyrészt a foltok nem fognak tovább terjedni, másképp ha nincs meg minden a teknőcöknek, akkor hajlamosak depresszióba esni és nem enni, ami hosszú távon nyilván halálos kimenetelű. A hüllőtartás nem olcsó dolog és sose higgy az állatkereskedőnek, sok tapasztalat alapján mondom, hogy ők távolról sem értenek a hüllőtartáshoz, minden marhaságot rátukmálnak az emberre, hogy jól lehúzzák őket. Nekik az a jó, ha a kisteknőc meghal, mert akkor majd kell egy új és az még több pénz.. Mindig kérdőjelezd meg azt, amit egy ilyen embertől hallasz.


Tudom, hogy sokba kerül mindazt beszerezni, amit leírtam, de a teknőceid életét, jólétét fogja visszaadni. Az áramfogyasztása ezeknek a dolgoknak elhanyagolható, nekem nagyon sok minden megy az akváriumban, de nem veszem észre a számlán egyáltalán, szóval emiatt sem kell aggódni.

2016. márc. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!