Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért nem vedlik a kaméleon?

Miért nem vedlik a kaméleon?

Figyelt kérdés
Van egy sisakos kaméleonom kb 8 hónapos. A szakirodalomban írtakak megfelelően tartottam mindig. És nem is volt vele semmi baj eddig. De most az utóbbi 2 vedlése nagyon nehezen megy neki. Most cseréltem uv lámpát nála. Lehet hogy az előző lámpa elhasználódott és ezért lett ilyen baja? Esetleg mivel tudnék segíteni rajta?

2016. márc. 10. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Én alapban az alacsony páratartalomra tippelek.

2016. márc. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kiszáradás, hiánybetegyégek. Mind okozhatja a nehéz vedlést. Páratartalmat kizárnám, sisakosok nem érzékenyek rá. Legalábbis a vedlésük biztos nem! Könnyítető a vedlés a páratartalom növelésével de ha napokig vedlik akkor nem az lesz a baj.
2016. márc. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Felejtsd el a párát ! Sisakosnak nem pàrá kell , hanem viz .. Amit itató rendszer beszerelesevel meg tudsz oldani , de a legjobb lenne ha napi 2x pipettabol vagy fecskendobol itatnad..

Ez eleg bonyolult .. Sok mindentől fugg .. Milyen vitamint használsz pl ? mennyit iszik ? picit csipd össze a bőrét ( óvatosan) ha ugy marad ki van szaradva.. Itatni kell , ezt nem lehet elégszer elmondani !!

2016. márc. 19. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Minden nap itatom kétszer-háromszor is. A vitamin amit használok általános vitamin ragadozó hüllők számára, ezt ajánlották ezért használom ezt. A fején a leglátványosabb ez a "nemvedlés", teljesen elvesztette a színét teljesen fehér, látszik hogy azt a bőrt már rég le kellett volna dobja.
2016. márc. 22. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!