Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknőseim vizének tetején...

Teknőseim vizének tetején hogy tudom megszüntetni az "olajréteget"?

Figyelt kérdés
Teljesen új belsőszűrőm van (külső nem vált be), vízcsere után 2 nappal megjelenik ez a fura réteg. Vízinövényem is van benn, az sem segít, szűrőben kerámia, aktívszén is van, gyakran cserélem a szűrőanyagot (vattaszerű sűrű anyag). Állatkereskedésben nem tudták megmondani, mit tudok vele tenni. Egyébként 2 pézsmateknősről van szó.
2016. márc. 13. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Állatkereskedésben amit megmondanak is ostobaság, mert azok nem értenek semmihez csak ahhoz, hogy jól átvágjanak.

Külső miért nem vált be?

Belsők igazából semmire nem jók, mindenképpen külső kéne. Azért, mert abban van kémiai, biológiai és mechanikai szűrés is. Aktív szén nem kell teknőshöz. Matrix torp, kerámia gyűrűk, szivacs és perlon vatta kell bele. Ami még fontos, hogy a külső szűrő óránként legalább négyszer forgassa át a vizet. Tehát ha van bent 250 liter víz, akkor legalább egy 1000 lph-s, tehát liter per órás szűrőt vegyél. Ez az a minimum, ami normális szinten tudja tartani vízcserével a teknőcök vizét kémiai és biológiai szempontból is. Egy ilyen normális szűréssel, plusz heti egy vízcserével ez a probléma jelentősen le fog csökkenni. Teljesen el nem fog tűnni, mivel bekerül az olaj forrása is a vízbe mindig. (Gondolom bent eteted őket hallal, azért ilyen.)

2016. márc. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mózes Adrián ***** válasza:
Eheim skim 350 et használok főleg etetéskor az leszek minden felszín olajat stb. És a külső szűrőnél nincs jobb jó szűrőanyakokkal.
2016. márc. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A külső szűrőm 2 nap után marhajól elkezdett búgni, meg ereszteni, így azt leváltottam, tekiket pedig kinn ettem tálban direkt. A szűrőben egyébként van kerámia, durva és finom szűrőanyag is, tehát pont mint egy külsőnél úgy van felépítve. 30 literes az akvárium, kb 15loter víz van benn nekik. Teszek fel jépet róla.
2016. márc. 14. 13:57
 4/4 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]


Az utolsón látszik jobban.

Bocs a hibákért, telefonról írtam.

2016. márc. 14. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!