Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Fog még nőni a sárgafülü...

Fog még nőni a sárgafülü ékszerteknős? Találtam egy sárgafülü teknőst. Az utána olvasottak szerint már felnőtt és lány, elég kicsinek tartom. Ha normálisan etetem meg tartom, akkor fog még nőni?

Figyelt kérdés

2016. márc. 31. 23:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Ha kicsi helyen tartották, akkor már nem fog nagyobbra nőni. Én úgy tudom, hogy csak azok nőbek nagyra, amelyek szabadon vannak nagy területen.
2016. ápr. 1. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát hogy hol tartották szegényt sajnos nem tudom...
2016. ápr. 1. 08:04
 3/11 anonim válasza:
Szia, ha tényleg lány (karmok, farokhossz alapján), akkor 15-25 cm-esre nő meg. Figyelj az etetésre, fagyasztott hal, rák, zöldség is. Én is befogadtam két szó szerint kidobott sárgafülő tekit, és annyira összebarátkoztunk, hogy már tartják a nyakukat vakargatásra, imádom őket. A fiú kb 15 cm-es páncélhosszú, a lány 20 cm.
2016. ápr. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ezek a teknőcök egész életükben nőnek. Annyi az egész, hogy minél öregebb és nagyobb, annál lassabban nő. Jelentős méretnövekedés életük első két évében történik meg, aztán már nagyon kezd lelassulni.


Egyébként dicséretes, hogy segítettél neki!


Tisztában vagy azzal, hogy milyen körülmények között kell tartani őt? Sajnos nem olcsó a megfelelő környezet kialakítása.

2016. ápr. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagy része már meg van,akváriumba van 60l-es,kapott vízmelegítőt 24°os vízhőmérsékletre állítottam,kapott lámpát,egy izzót belógattam neki,nagy követ raktam be amire ki tud mászni,etetésének is utána olvastam,meg kaptam segítséget akinek van attól :)Lavorba etetem külön,májat,halat ette,vettem neki állatkereskedésbe teknőcöknek való száraz kaját is,azt is ette :)sokat utána olvastam,remélem jó gazdája leszek :)
2016. ápr. 1. 23:19
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

Sajnos ez alapján alapvető hiányosságok és rosszul kivitelezett dolgok vannak jelen. Délután leírom részletesen, hogy mi nem jó így. Hosszú távon, ha így marad minden, amit leírtál, akkor pár éven belül lebetegszik és valószínűleg meghal.


Nagyon körültekintően kell elfogadni a tanácsokat teknőcökkel szemben, nagyon-nagyon sokan tartják őket rosszul miközben azt hiszik, hogy profi módon, jól tartják őket. Ezért van sajnos, hogy már az is nagy szám, amikor a 10+ évet megélik... Pedig egy jól tartott teknőc elélhet 40-50 évig is.

2016. ápr. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
24%

Mire volt jó ez az utolsó hozzászólás??? Ahelyett hogy értékelnéd az igyekezetét, még jól elveszed a kedvét, és ilyenekkel ijesztegeted, hogy lebetegszik és meghal???

Igenis dícséretes a hozzáállása, alapvetően jól csinálja, bárcsak mindenki így állna hozzá, ha meg valami még nem jó, azt kedvesen el kell mondani.

Amúgy meg azt sem írta meg, hány cm-es a teknőcke (hány éves lehet), így még a hely nagyságát, és a víz hőmérsékletét sem lehet távlatilag "előírni"...

2016. ápr. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

Ne pattogj légyszíves. Előző hozzászólásomban leírtam, hogy dicséretes a szándéka. Viszont attól, hogy rendes ember és segítőkész van egy alapvető tudáshiánya, amiért persze szintén nem lehet okolni, hisz az "ölébe pottyant" a teknőc, nem pedig a semmire fel bevásárolta, mint a legtöbb ember meg ezt ugye nem is tanítják. Szóval ezzel így nincs semmi baj, viszont a mostani tudása alapján összerakott élőhely NEM jó a teknőcnek, ez tény. Ezen szeretnék változtatni. Másfelől meg szerintem kedvesen mondtam meg, hogy ez nem jó... de mindegy. Térjünk rá a lényegre.


Felnőtt sárgafülű ékszerteknősről van szó, szóval nagy. Egy kifejlett példánynak legalább egy 400 literes akvárium kéne legalább 300 liter vízzel. 60 liter rendkívül kicsi. Vedd figyelembe a teknőc méretét és számold ki, hogy neki az a hely, ahol az egész életét le kell élnie hányszor kisebb, mint számodra a szobád. Aztán vedd figyelembe azt is, hogy neki mennyivel nagyobb mozgásigénye van és hogy ő egész nap nem tud mást csinálni csak ott lenni. Ha utána beleképzeled magad az ő helyébe érezni fogod, hogy miért mondom azt, hogy ez kínzás.


Világítás nagyon kényes dolog. Háromféle világítás kell, hogy a lehető legjobban le tudd modellezni a természetes élőhelyét. Melegítőizzónak nem tudom mit használsz most, de nagyon-nagyon figyelj arra, hogy a szigetén szigorúan 30-35 fok között legyen a hőmérséklet. Efelett hőgutát kaphat, amibe belehal valószínűleg alatta meg nem ér semmit a melegítőlámpa(pedig fontos szerepe van az életükben).


Kell UV és általános világítás is, nagyon nagy vonalakban ezek a jó kedvéért és a kalcium szervezetbe való beépülésért felelősek (ezek hiánya szintén végzetes dolgokat tud előidőzni).


Kellene neki folyami homok aljzat (agyagmentes), az aljzat szintén fontos nekik, imádnak benne túrni, a napjuk jelentős részét teszi ez ki. A kavics aljzat nem jó, mert megeszik. Gyakori tévhit, hogy segíti az emésztést, de ez nem így van, viszont csúnya bélelzáródást tud okozni, szóval veszélyes.


Kellene szűrés neki, külső szűrő kémiai, biológiai és mechanikai szűréssel (enélkül potenciális fertőzésveszély fog fenn állni vagy pedig nagyon sűrűn cserélni kell vizet, amit ugye előtte pihentetni kell 1-2 napig, szóval nélküle rengeteg meló lesz tisztán tartani a vizet).


Etetésnél felejts el minden száraz dolgot, se száraz hal, se táp, se semmi ilyen nem kell neki. Fagyasztott kishal tökéletes lesz neki. Abban minden benne van, ami kell neki. Emellé (, főleg ha már nagy) folyamatosan kell vízinövény, a táplálkozásuk szerves részét képzi. Főleg vallisneria, békalencse és átokhínár amit szeretnek. Ahogy öregszik, úgy fog egyre inkább áttérni a vegetáriánus életmódra. (Milyen gyakran eteted és mekkora a teknőc?)


Még egy jó tanács: Soha ne higgy állatkereskedőnek. Neki az a célja, hogy minél több pénzt hagyj nála, nem a teknőcöd jóléte.


Amiket írtam tapasztalatból és rengeteg tanulás alapján írtam. Én anno 160 literben tartottam három kis teknőcöt, amikor még tényleg kicsik voltak. Ez fejenként ~54 literes akváriumnak felel meg. Világításom sem volt a megfelelő és a víz is kevés volt nekik. Ennek eredményeként az egyikük éhségsztrájkba kezdett. Ekkor kapcsolatban, hogy az állatkereskedő átvágott és minden sz.art rám sózott a kis teknőc meg majdnem belehalt a rossz körülményekbe. Ezután, hogy 50 ezret hagytam a kereskedőnél a semmire 300 ezer forintomba került egy megfelelő élőhely kialakítása, ahol aztán felgyógyult a kis depressziós teknőcöm és máig is boldogan él a társaival. Ez drága hobbi. És lehet ám fukarkodni a dolgokkal, de az a teknőc kárára megy. És a jó állattartás alapelve, hogy az állat igényeit nézem, nem a magamét. Egészséges, boldog teknőcért sok dolgot meg kell tenni. És általában nem kell hinni az embereknek, mert nagy általánosságban elmondható, hogy a legtöbb lusta disznó tanulni és csak tartja valahogy azt a szegény teknőcöt, aki nem boldogan éli az életét, hanem próbálja azt túlélni.


Ajánlom figyelmedbe az alábbi fórumot, itt lelkiismeretes, több tízéves tapasztalattal rendelkező tanult emberek vannak, rengeteg mindent tanultam innen, rengeteg hasznos cikk van példákkal:

[link]


Itt minden, amit leírtam, le van írva sokkal részletesebben.

2016. ápr. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

a 8# korrekten leírt mindent, remélem megfogadod a tanácsait!

a 60l tényleg borzasztóan kicsi egy felnőtt teknősnek. mivel írtad,hogy egy kő van bent neki, gondolom a vízszint is nagyon alacsony lehet. ezt is érdemes megemelni legalább 40-50 centire(Ahogy engedi az aksi!!) .

a máj és a szárított kaja pedig egyátalán nem kell neki, felejtsd el.

és igen,a világítást kell még lecserélned.meg az aljzatot,hogyha nem homok van bent neki(homokból a kvarc nem igazán jó,de jobb mint a kavics)

kis lépésekben haladva nem lesz olyan nagy összeg. mármint elsőkörben szerezz be egy nagy akváriumot.aztán következő fizetésedből a lámpákat..stb.. így havonta lebontva nem olyan húzós.

2016. ápr. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Rendben!Köszönöm a segítségeteket!
2016. ápr. 3. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!