Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van egy nagy ékszerteknősöm...

Van egy nagy ékszerteknősöm egy kb.70 literes akváriumban. Milyen szűrőt érdemes belé venni, hogy ne kelljen kétnaponta cserélni a vizét?

Figyelt kérdés

2016. máj. 7. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:

tudom nem kérdezted, de szerintem először vegyél egy nagyobb akváriumot.

legalább egy 100x50 cm-est érdemes, de valójában ez még a nagyon minimum, ennél nagyobb jobb lenne.

a 70 literes kb 65x35x30-as lehet, ha nem tévedek. ez nagyon kicsi,mindenképp cseréld le,vagy cseréld el .

szűrőt érdemes utána venni, amikor már megvan mekkora lesz az új akvárium.

külső szűrő kell,az egyértelmű.

amellett nem kell cserélni a vizét egyátalán. vagyis hát részleges vízcserére lesz szükség. kb 1-2 hetente érdemes 20-30 %át cserélni. legalábbis én így szoktam és teljesen bevált , kristály tiszta a víz.

ha két naponta cseréled a teljes vizet, akkor valami nagyon nem jó.

ja és még annyit tennék hozzá, hogy ha meglesz az új akvárium, akkor próbáld kihasználni és ameddig tudod, töltsd fel vízzel. gyakori hiba,hogy csak 10-20 cm magas vízoszlopot csinálnak a gazdik.

2016. máj. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megfogadom! Még annyit elárulnál, hogy milyen fajta szűrőt használsz? Nem szeretnék állatkereskedésben érdeklődni, mert egy pár ismerősömet, igaz más állattal kapcsolatban, de eléggé átejtettek...
2016. máj. 7. 14:57
 3/8 anonim ***** válasza:

ehim! szerintem nagyon jó termékeik vannak! ha megfogadod a tanácsom és szerzel nagyobb aksit, akkor számold ki,hogy kb hány liter víz lesz benne.

itt a halak/akvarisztika témában ha megkérdezed,hogy milyen szűrőt ajánlanak annyi vízhez, az is jó:) ott sokan értenek hozzá

2016. máj. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Mózes Adrián ***** válasza:
Ilyen kis méretben felelőtlenség a tartása! Mint írták vegyél egy normális akváriumot nálam pl tetratec ex1200 megy és eheim classic 2217 egyszerre nagyon jó mind a kettő szűrő
2016. máj. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyes jól leírta a dolgot. Mindenképpen nagyobb akvárium kellene. Nézz szét vaterán vagy hasonló helyeken, ilyeneket használtan érdemes venni, mert akvarisztikai kellékeket erősen ár alatt lehet csak el adni. Igazából egy jó 500 literes akvárium kéne egy felnőtt ékszertekinek. Ilyeneket állvánnyal tudsz 50 körül kapni használtan.


Nekem két TetraTec EX 1200 plus szűrőm van, mindkettő hibátlanul működik már jó ideje, tudom őket én is ajánlani. Értelemszerűen konkrét szűrőt az akvárium vízmennyiségéhez kell méretezni. A pumpa teljesítménye legyen legalább a víztartalom*4. Tehát ha 300 litert akarsz megszűrni vele, akkor legalább egy 4*300/1200 lph-s (liter per óra) szűrőt kell venni hozzá. Ez azt jelenti, hogy az akvárium víztartalmát óránként legalább 4x kell átforgatnia a szűrőnek. Ez az arány minél nagyobb, annál jobb.


Azt kérdezném még meg, hogy világításból megvan a háromféle a teknőcnek? (UV, látható, infra)

Ezek is nagyon fontosan a teknőcök egészségének szempontjából.


(Azt meg, hogy nem hallgatsz állatkereskedőre nagyon bölcsen teszed!)

2016. máj. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Javítás: 4*300=1200
2016. máj. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hűha. nagyon köszönöm a válaszaitok, neki is fogok a dolognak! utolsó válaszoló: igen a lámpák megvannak
2016. máj. 8. 13:31
 8/8 anonim válasza:
szart kell bele tenni attól jó lesz eskuszom :)
2016. jún. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!