Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Bántani fogja az anyjuk őket?...

Bántani fogja az anyjuk őket? (gyíkok)

Figyelt kérdés
9 hónapja születtek gyíkjai a tobzosfarkúmnak és különvettem őket, hogy könnyebben megtalálják a kajájukat és én is nyomon tudjam követni, hogy mind rendesen fejlődik-e. A baj az, hogy ez az anya gyík egy kicsit vehemens fajta. Van egy társa a terráriumban (nem ő az apa :D), viszont őt is rendszeresen marja. A farkának az utolsó csonkja már le is vált, és ugye nekik ez nem nő vissza. Azonban a terrárium a 4 kis gyíknak, már kezd szűk lenni, így gondoltam, hogy visszarakom őket a nagy terráriumba az anyjához. Azonban félek, hogy bántani fogja őket, mint új gyíkok a területén és azért ők még jelentősen kisebbek, mint az anyjuk. A terrárium bár elég nagy (80 hosszú, 55 mély és 60 magas), és találnának elég búvóhelyet (lévén, hogy úgy néz ki, mint egy erdő) mégis félek, hogy megöli őket az anyjuk. Szerintetek? Hasonló eset? Tapasztalatok?

2016. máj. 12. 10:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Ne tedd, szinte biztos, hogy megöli.

Kisebbek, de fenyegetésnek tekinti őket (mint az oroszlánfalkában, ahol sok hím megöli a kölyköt, hogy ne lehessen riválisa).

2016. máj. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!