Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van kb 4 éve egy Sárgafülü...

Van kb 4 éve egy Sárgafülü ékszerteknősöm. Ha hoznék állatkereskedésből mellé egy kicsi teknőst elfogadná? Vagy csak külön akváriumba rakhatok picit?

Figyelt kérdés

#ékszertenős
2016. máj. 17. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Atól függ hogy nőstény vagy hím mert ha hím akkor nem fogja ha meg nőstény akkor az meg atól függ hogy kedves vagy agresszív.
2016. máj. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nősténynek nézem :D
2016. máj. 17. 20:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt sajna nem tudni:( Volt egy kb jó tenyérnyi tóban. Hoztam még kettőt. Egyiket nagyon zavargálták. Külön kellett tenni. Most tavasszal kitettem őket egy jóval kissabb tóba és még egy kissebb tekit is hoztam. Most, mind a négyen békében, egymáson napoznak a farönkön:))) Mi változozz, amitől békében vannak, nem tudom.
2016. máj. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem ajánlom. Nem társas lények, ráadásul jókora méretbeli különbségek lennének.Egészen biztos,hogy a nagy bántaná a kicsit.

Két akváriumot fent tartani meg nagyon sokba lenne.

Nem tudom a 4 éves teki milyen körülmények között van? Tudod biztosítani a több száz liter vizet tartalmazó akváriumot?Van uv lámpája?Melegítő lámpája?Külső szűrő? Növények?Táplálékként fagyasztott kishalak?

Ha ezeket mindent tudod biztosítani neki, akkor szerintem tudod,hogy ez nem olcsó dolog.Két akváriumot fent tartani sokba lenne. Akkor már inkább azt ajánlom, hogy vegyél egy hasonló korú teknőst, mint a tiéd.Vagy fogadj örökbe.

De kell nekik legalább 1,5 méter hosszú akvárium, kb 50-60 cm mély legyen.

De a nagyon legalja is egy 1,2m hosszú akvárium.Ennél kisebben ne is gondolkodj két teknős esetén.

Ha ezt nem tudod megadni, akkor felejtős!

2016. máj. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen,350l-es akváriumba van.Lassan mindent megkapott.Van egy 130l-es felesleges akváriumom,abba gondoltam a kicsit.Nyáron kerti tóban van.
2016. máj. 23. 11:53
 6/6 anonim ***** válasza:

ilyen esetben mehet a dolog.

a kisebbik akváriumban legyen a kicsi amíg nem nő meg nagyobbra. utána összerakhatod őket, egy 350 literes aksiban nem hiszem,hogy zavarnák egymást. általában kis helyen szokott lenni a verekedés, meg ha az egyik jóval nagyobb mint a másik.

a kerti tó meg nagyon jó, az év nagy részét ott tölthetik.

így vágj bele nyugodtan a második tekibe.

2016. máj. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!