Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit eszik a Mocsári Teknős?

Mit eszik a Mocsári Teknős?

Figyelt kérdés
Anya kb 1 hete egy kósza Mocsári Teknőst talált és hazahozta nekem mert szeretem a teknősöket. Kialakítottam neki egy kinti részt és adtam neki salátát, ribizlit, csigát és ékszerteknősnek való rákot. De egyikhez sem nyúlt hozzá. Nagyon úgy tűnik hogy semmit sem evett meg vagy csak nem vettem észre. Nem szeretném hogy éhenhaljon :( . Mivel próbálkozzak?
2016. jún. 8. 20:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Pl engedd el, ugyanis védett állat és tilos fogságban tartani!!!
2016. jún. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Azért nem eszik, mert befogtátok és stresszben van. Mihamarabb vigyétek vissza arra a helyre ahol találtátok (vagy ha településen vagy út közepén találtátok, akkor a legközelebbi alkalmas helyre, autóutaktól távol), mert különben el fog pusztulni. És azt gondolom nem szeretnéd, mivel azt írtad szereted a teknősöket. Meg persze védett állat is.

2016. jún. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel próbálkozzak?"


Szabadon engedéssel!

2016. jún. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a többiek írják, szabadon kell engedni!
2016. jún. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen tudom hogy védett :( , azért hozta anya mert úton találta és nem akarta hogy elcsapják. Viszont azt olvastam hogy lehet tartani.

[link]

Ezen az oldalon írja hogy tarthatjuk.

2016. jún. 9. 20:37
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A törvényben foglaltak szerint, ha megtudják, hogy fogságban tartotok egy itthon honos teknőcöt, akkor megbüntetnek. Ez a törvény, ez alapján egyértelmű, hogy bármit is írjon az oldal nem lehet tartani. Sajnos sokszor még gyerekek is neki állnak ilyeneket írni, akik a legkevésbé sincsenek tisztában ezekkel a dolgokkal, nagyon meg kell nézni, hogy honnan szeded az infót, mert könnyen félrevezetik az embert akár a legjobb szándékkal is. Védett állatokhoz nem szabad hozzányúlni sem, ha épp nincs veszélyben, mert okkal van ott, ahol van. Ha épp veszélyben van, akkor nyilván segíteni kell rajta. Esetünkben ez azt jelenti, hogy visszaviszitek abba a tóba, ahonnan jött. Ez nagy valószínűséggel a megtalálási helyéhez legközelebb eső tó lesz. Ha nagyon meg akarod tartani, akkor arra gondolj, hogy itt nem csak az a baj, hogy törvénybe ütközik, hanem hogy miért? Fogságban nem fog tudni szaporodni, ami sok kis teknőc mínusz jelent, minél többet fognak be, annál inkább visszaszorulnak az amúgy is agresszív fajoktól elnyomott őshonos állataink. A vége az lesz, hogy kihalnak. Ehhez pedig, ha megtartod, akkor Te magad is hozzájárulsz. Arról nem is beszélve, hogy ő is jobban érezné magát szabadon. Jó lelkületű embernek tűnsz, szóval szerintem tudod, hogy mi a helyes döntés. Ha az egészségügyi állapotát illetően kétségek merülnek fel benned, akkor ajánlom figyelmedbe a Teknőstartók csoportját facebook-on, ott tudnak segíteni. Nem rég volt szó pont egy ilyen kis teknőc rehabilitációjáról.
2016. jún. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az ugye megvan, hogy ő vízi teknőc és vízben kell lennie? Csak mert csupa olyan dolgot soroltál fel neki kajaként, amit szárazföldieknek szoktunk adni (meg amúgy is nagyon alacsony tápanyagértékük számára). Amíg el nem engeditek, addig is halat kéne neki adni, fagyasztott kis halat.
2016. jún. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az az oldal.minden, csak nem hiteles forrás. Tilos fogságban tartani. Vigyétek el egy közeli állatkertbe, állatorvoshoz, vagy vigyétek egy közeli tóhoz.
2016. jún. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Rendben szerintem holnap szólok a szüleimnek és elvisszuk valahova mert nem szeretném hogy meghalljon. Ha már témánál vagyunk tudtok válaszolni meg egy kérdésre? Bent a szobámban van egy ékszer és egy kiralyteknosom. Ez elmúlt hetekben egyre sűrűbben hamgoskodnak. Lehetséges hogy rivalizalnak? Már több mint 8 éve megvannak.
2016. jún. 10. 00:03
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát, ivarérettnek már ivarérettek, lehetséges, hogy veszekednek. Ilyen méreteknél egyébként gyakran előfordul hogy csak úgy véletlen is megcsapkodják a vízfelszínét és onnan a hang. Nekem még sokkal kisebbek, de rendszeresen hallom őket a másik szobából is. Addig nincs baj, amíg nem bántják egymást. Ha viszont agressziónak látod jelét olyankor, amikor nem esznek, akkor el kell őket választani egymástól.
2016. jún. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!